Tenis - US Open: Świątek i Pliskova w drugim tygodniu; porażka Barty
Wikimedia

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 05.09.2021, 11:27

Szósty dzień rywalizacji w żeńskiej drabince US Open przyniósł kolejną wpadkę wysoko rozstawionej zawodniczki. Tym razem wyższość rywalki musiała uznać Ashleigh Barty. Lepiej na korcie poradziły sobie Karolina Pliskova i Iga Świątek.

Spotkanie Ashleigh Barty i Shelby Rogers było już ich piątym pojedynkiem w tym roku. Dotychczas za każdym razem lepsza była Australijka. Pierwszy set na korcie Artura Ashe'a należał jednak do Amerykanki, która wygrała 6:2. W drugiej partii liderka rankingu zdominowała rywalkę, zwyciężając 6:1. Ostatnia odsłona była dużo bardziej zacięta i miała dramatyczny przebieg. Barty prowadziła 5:2 z zapasem podwójnego przełamania, lecz łatwo roztrwoniła tę przewagę, co doprowadziło do tie-breaka. W nim zadecydował jeden mini break, który padł łupem Rogers. Amerykanka zrewanżowała się Australijce za wcześniejsze porażki i w nagrodę zagra z Emmą Raducanu w 1/8 finału.

Znakomity mecz rozegrała rozstawiona z numerem czwartym Karolina Pliskova. Czeszka wygrała 6:3, 6:2 z Sarą Sorribes Tormo i będzie kolejną rywalką Anastazji Pawluczenkowej. Imponujące były statystyki zwyciężczyni: 20 asów w dziewięciu gemach serwisowych i 91% piłek wygranych po pierwszym serwisie. Wielu emocji dostarczyła w swoim meczu Iga Świątek. Polka rozegrała bardzo wyrównane starcie z Anett Kontaveit. W pierwszym secie 6:3 triumfowała 20-latka, ale w drugiej partii o jedno przełamanie uzyskała Estonka i stan meczu się wyrównał. Trzecia odsłona była pokazem siły Polki, która nie musiała bronić żadnego break pointa, a sama zdobyła dwa breaki.

Następną rywalką naszej zawodniczki będzie świeżo upieczona mistrzyni olimpijska - Belinda Bencić. Szwajcarka wydaje się być w bardzo dobrej formie i przez nowojorski turniej przechodzi bez straty seta. W trzeciej rundzie 6:2, 6:4 pokonała reprezentantkę gospodarzy - Jessicę Pegulę. Na korcie Artura Ashe'a rozegrano także ciekawie zapowiadające się starcie dwóch zawodniczek sklasyfikowanych w drugiej dziesiątce rankingu: Petry Kvitovej i Marii Sakkari. Zdecydowanie lepsza w tym pojedynku okazała się niżej notowana Greczynka, która pokonała Czeszkę 6:3, 6:4, dodatkowo ani razu nie tracąc własnego serwisu. W czwartej rundzie Sakkari skrzyżuje rakiety z Biancą Andreescu.