Ceratizit Challenge by La Vuelta: van Vleuten triumfatorką wyścigu, Niewiadoma szósta

• Data publikacji: 05.09.2021, 13:08

Zwycięstwem Lotte Kopecky (Belgia, Liv Racing) zakończył się ostatni, czwarty etap Ceratizit Challenge by La Vuelta. Triumfatorką całej rywalizacji została Annemiek van Vleuten (Holandia, Movistar Team). Katarzyna Niewiadoma (Canyon SRAM Racing) zajęła siódme miejsce, a w całym wyścigu była szósta.

Wyścig dookoła Hiszpanii kobiet, podobnie jak u mężczyzn zakończył się w Santiago de Compostela. Panie wystartowały z As Pontes i miały do pokonania 107 kilometrów po pagórkowatej trasie.

Ucieczkę stworzyło 13 zawodniczek, a wśród nich była Małgorzata Jasińska. Polka z Women Cycling Team została niestety z tyłu, po tym jak ucieczka się podzieliła. Z przodu pozostały: Anna van der Breggen (Holandia, SD Worx), Alena Amialusik (Białoruś, Canyon SRAM Racing), Leah Thomas (Stany Zjednoczone, Movistar Team) i Shirin van Anrooijn (Holandia, Trek-Segafredo Women).

Na 10 kilometrów przed metą zaatakowała Leah Thomas. Amerykanka rozpoczęła przed peletonem finałowy podjazd, ale została doścignięta na około 200 metrów przed metą. Wyprzedziły ją Lotte Kopecky (Belgia, Liv Racing) i Elisa Longo Borghini (Włochy, Trek-Segafredo Women). Na dwójkowym finiszu lepsza okazała się Belgijka. Katarzyna Niewiadoma zajęła siódme miejsce ze stratą sześciu sekund.

Prowadzenie w klasyfikacji generalnej obroniła Annemiek van Vleuten. Wczoraj zawodniczka Movistaru zapewniła sobie duży zapas nad rywalkami. W końcowej klasyfikacji Holenderka wyprzedziła o minutę i 34 sekundy Marlen Reusser (Szwajcaria, Ale BTC Ljubljana) oraz o trzy minuty i 12 sekund Elise Chabbey (Szwajcaria, Canyon SRAM Racing). Katarzyna Niewiadoma uplasowała się na szóstej pozycji ze stratą czterech minut i czterech sekund. Małgorzata Jasińska na ostatnim etapie była 71., a w klasyfikacji generalnej 78.