Kajakarstwo górskie - PŚ: Fox ponownie najlepsza

• Data publikacji: 05.09.2021, 13:20

W niedzielę z olimpijskich konkurencji w kajakarstwie górskim na Pucharze Świata w hiszpańskim La Seu d'Urgell oglądaliśmy rywalizację w kanadyjkach. Po zwycięstwa sięgnęli Jessica Fox i Miquel Trawe. Grzegorz Hedwig odpadł w półfinale.

Grzegorz Hedwig w półfinale C1 zajął 25. miejsce z wynikiem 108,62. Polak zanotował aż cztery błędy, które skutkowały ośmioma sekundami kary. Do finału awansował najlepsza dziesiątka. Najszybszy w półfinale był Miquel Trawe. Hiszpan wystartował w finale jako ostatni i wytrzymał presję w zawodach przed własną publicznością. Trawe raz dotknął tyczkę, ale mimo dwóch sekund karnych triumfował z wynikiem 88,81. Drugie miejsce zajął Brytyjczyk David Florence (89,13), a trzeci był Niemiec Franz Anton (90,42).

W półfinale kanadyjek kobiet nie wystartowała żadna z Polek. Klaudia Zwolińska nie stanęła na starcie piątkowych eliminacji. Po zwycięstwo sięgnęła Jessica Fox. Australijka była wczoraj najlepsza w kajakach, a dzisiaj w C1 powtórzyła ten sukces. W finale Fox uzyskała rezultat 93,07 po bezbłędnym przejeździe. Tereza Fiserowa straciła do niej ponad sześć sekund. Trzecie miejsce zajęła Nuria Wilarrubla.