Lotto Ekstraklasa: zwycięstwo Korony w końcówce

• Data publikacji: 13.08.2018, 20:10

Na zakończenie 4. kolejki Lotto Ekstraklasy w Kielcach miejscowa Korona pokonała 2:1 Śląsk Wrocław.

Oba zespoły już w pierwszych minutach tego spotkania mogły wyjść na prowadzenie, ale pierwszy dogodną sytuację stworzył Śląsk. Po doskonałym dośrodkowaniu w pole karne minimalnie z piłką minął się Piotr Celeban. W 6. minucie jeszcze lepszą sytuację miała Korona, ale cudownego zgrania Elii Soriano nie wykorzystał Zlatko Janjić, który efektownie uderzył piłkę z powietrza, ale niestety dla gospodarzy trafił wprost w Jakuba Słowika. W 10. minucie kielczanie popełnili całą serię katastrofalnych błędów w defensywie, czego efektem był gol Marcina Robaka. Piłkę do Matthiasa Hamrola podał Djibril Diaw, a bramkarz Korony, przyparty do muru przez napastnika gości, zaliczył  fatalną stratę. Byłemu snajperowi złocisto-krwistych nie pozostało nic innego jak skierować piłkę do pustej bramki.

Odpowiedź podopiecznych Gino Lettieriego nadeszła dziesięć minut później. W polu karnym świetnie znalazł się Ivan Jukić, który wycofał piłkę do dobrze ustawionego Janjicia. Strzał tego drugiego po rykoszecie obronił Słowik. Okazało się jednak, że jeden z obrońców gości zagrał ręką, dlatego sędzia po analizie VAR podyktował rzut karny. Jedenastkę pewnie wykorzystał Elia Soriano.

W drugiej połowie niewiele się działo. Sytuacji podbramkowych było jak na lekarstwo. Jednak w samej końcówce sprawy w swoje ręce wzięli Koroniarze, a konkretnie rezerwowy Maciej Górski, który w 81. minucie popisał się doskonałym wykończeniem głową. To drugie z rzędu zwycięstwo Korony, co przełoży się na awans w ligowej tabeli.

Korona Kielce 2:1 Śląsk Wrocław (1:1)

Bramki: Soriano (10' karny), Górski (81') - Robak (10')

Korona Kielce: Hamrol – Rymaniak, Kovacević, Diaw, Kallaste – Gardawski (59’ Forbes), Petrak (78' Kosakiewicz), Żubrowski, Janjić, Jukić – Soriano (66’ Górski)

Śląsk Wrocław: Słowik – Pawelec (66’ Dankowski), Celeban, Golla, Cholewiak – Radecki (85' Piech), Pałaszewski, Augusto – Ahmadzadeh, Robak, Łuczak (46’ Gąska)

Żółte kartki: Górski - Celeban, Augusto, Pawelec, Dankowski

Sędzia: Krzysztof Jakubik