MŚ U20 kobiet: ćwierćfinalistki w komplecie

• Data publikacji: 13.08.2018, 21:00

Za nami końcowe rozstrzygnięcia w grupach C i D. Obyło się bez niespodzianek. Do ćwierćfinałów z pierwszych miejsc awansowały Hiszpanki i Niemki.

Grupa C

Hiszpania - USA 2:2 (2:0)

7' Gujarro, 42' Garcia - 83' Smith, 87' Demelo

Obie drużyny przed ostatnią serią spotkań nie mogły czuć się pewne awansu. W znacznie korzystniejszej sytuacji były Hiszpanki, które wygrały dwa poprzednie mecze i przewodziły grupie C. One też uchodziły za faworytki tego pojedynku. Piłkarki z Półwyspu Iberyjskiego zaczęły ten mecz świetnie, bowiem już w 7. minucie objęły prowadzenie za sprawą Gujarro. Jeszcze przed przerwą udało im się podwyższyć wynik. Tym razem do bramki rywalek trafiła Lucia Garcia. Hiszpanki schodziły do szatni przy komfortowym rezultacie, a po wznowieniu gry miały to spotkanie pod kontrolą. Jak się okazało - do czasu. W końcówce meczu Amerykankom udało się doprowadzić do wyrównania. Najpierw w 83. minucie trafiła Smith, a cztery minuty później bramkę na wagę remisu strzeliła Demelo. Zdobyty punkt jednak nic nie dał reprezentantkom USA, bowiem w równoległym spotkaniu Japonki zwyciężyły Paragwajki i to one awansowały z drugiego miejsca do ćwierćfinału.

Japonia - Paragwaj 6:0 (4:0)

5' , 18' , 61' Takarada, 44', 45+3, 60' Ueki

Mecz Japonek z Paragwajkami był tak naprawdę show dwóch zawodniczek: Saori Takarady i Riko Ueki. Obie piłkarki Kraju Kwitnącej Wiśni skompletowały hat-tricka, zapewniając cenne i wysokie zwycięstwo swojej drużynie. Paragwajki natomiast okazały się najsłabszym zespołem całego turnieju, strzelając tylko jednego gola i tracąc ich aż 16!

1. Hiszpania 7 pkt 7-3
2. Japonia 6 pkt 7-1
3. USA 4 pkt 8-3
4. Paragwaj 0 pkt 1-16

Grupa D

Niemcy - Haiti 3:2 (1:0)

18' Freigang, 49' Kogel, 60' Buhl - 63', 73' Mondesir

Niemki przed tym spotkaniem miały już zapewniony awans do ćwierćfinałów, natomiast Haitanki walczyły o pierwsze 3 punkty na tym turnieju. Mimo wszystko piłkarki naszych zachodnich sąsiadów nie zamierzały odpuszczać. W 18. minucie objęły prowadzenie. Bramkę zdobyła Freigang. Wynik 1:0 utrzymał się do przerwy, a po wznowieniu gry Niemki dorzuciły kolejne dwa trafienia. W 49. minucie piłkę do siatki skierowała Kogel, a w 60. minucie golkiperkę Haiti pokonała Buhl. Gdy wszystko wydawało się już rozstrzygnięte, dała o sobie znać najlepsza strzelczyni Haitanek - Mondesir. Napastniczce udało zdobyć się dwie bramiki, ale było to za mało, by zapewnić swojej drużynie chociaż jeden punkt.

Chiny - Nigeria 1:1 (1:0)

41' Linyan Zhang - 90+5' Jiaxing Dou (sam.)

Mecz Chinek z Nigeryjkami był pojedynkiem o awans. Obie drużyny po dwóch kolejkach miały po tyle samo punktów - 3. Pierwszą bramkę tego spotkania kibice ujrzeli dopiero pod koniec pierwszej części połowy. W 41. minucie do siatki trafiła Linyan Zhang. Rezultat 1:0 dla piłkarek z Państwa Środka utrzymywał się praktycznie do samego końca. Praktycznie... bo w piątej minucie doliczonego czasu gry Chinki przeżyły prawdziwy dramat. Do własnej siatki piłkę skierowała Jiaxing Dou, co oznaczało, że do ćwierćfinału awansują Nigeryjki.

1. Niemcy 9 pkt 6-2
2. Nigeria 4 pkt 2-2
3. Chiny 4 pkt 3-4
4. Haiti 0 pkt 3-6