Siatkówka - ME mężczyzn: Polska - Grecja [ZAPIS LIVE]
Biuro Prasowe Memoriał Huberta Jerzego Wagnera

• Dodał: Seweryn Czernek
  • Data publikacji: 05.09.2021, 22:48

Przed polskimi siatkarzami kolejne spotkanie w ramach mistrzostw Europy, w którym ich rywalami będzie reprezentacja Grecji. Podopieczni Vitala Heynena mają za sobą niezwykle wyrównany pojedynek z Serbami, wygrany po pięciosetowej walce i postarają się podtrzymać zwycięski kurs. Dzisiejsze zadanie można uznać za łatwe do wykonania, bowiem rywale aktualnie zamykają tabelę grupy A, a Polacy po tym meczu mogą w niej objąć prowadzenie. Czy tak się stanie i czy kolejną szansę od trenera dostanie Kamil Semeniuk, który w sobotę zaliczył bardzo udaną zmianę i przyczynił się do zwycięstwa? Przekonamy się już o 20:30!

POLSKA - GRECJA 3:1 (25:15, 25:22, 20:25, 26:24)

Relacja na żywo

Dziękujemy za dzisiejsze wspólne emocje i zapraszamy ponownie jutro! Dobrej nocy.

Kolejny mecz przed Polakami już jutro, a ich rywalami będą tym razem Belgowie. Zapraszamy oczywiście na nasz portal na relację live z tego pojedynku!

26:24 (3:1) - I kończy z lewego skrzydła Leon! Oj dużo było emocji w tej końcówce, ale Polacy wytrzymali wojnę nerwów i zgarnęli planowe trzy punkty! Tym samym obejmują oni prowadzenie w grupie A!

25:24 (2:1) - Było nieporozumienie, ale jest też kolejna piłka meczowa!

24:24 (2:1) - Punktują rywale środkiem, gramy na przewagi.

24:23 (2:1) - Mocny atak Śliwki daje Polakom piłkę meczową!

23:23 (2:1) - W aut atakuje Kurek i mamy remis, kolejna przewaga zmarnowana.

23:22 (2:1) - Walczą jeszcze Grecy.

23:21 (2:1) - Autowy atak Greków i punkt dla Polski! Tylko dwa punkty od zwycięstwa! Czas dla rywali.

22:21 (2:1) - Szczęśliwy punkt Polaków po ataku Śliwki.

21:20 (2:1) - Świetny blok Śliwki, wracamy na prowadzenie!

20:20 (2:1) - Szybko reflektuje się polski środkowy i zdobywa swój 20 punkt w tym spotkaniu.

19:20 (2:1) - Nowakowski zatrzymany pojedynczym blokiem, Grecja wychodzi na prowadzenie. Będzie bardzo emocjonująca końcówka tej partii!

19:19 (2:1) - Po chwili psuje jednak swoją zagrywkę.

19:18 (2:1) - Dobry fragment gry Leona, który kończy kolejny atak.

18:18 (2:1) - Nie mylą się za to w ofensywie.

18:17 (2:1) - Zepsuta zagrywka po greckiej stornie.

17:17 (2:1) - Grecy szybko wyrównują.

17:16 (2:1) - Kończy teraz Leon. Polacy muszą wrócić do swojej gry, by ustrzec się przed niemiłą niespodzianką.

16:16 (2:1) - As serwisowy Protopsaltisa i mamy remis.

16:14 (2:1) - Psują po przerwie dla polskiego trenera zagrywkę rywale.

15:14 (2:1) - Dotyka po swoim ataku siatki Kurek, z wysokiej przewagi Polaków został już tylko jeden punkt. Grecy wyczuli swoją szansę.

15:13 (2:1) - Niestety obity teraz zostaje polski blok, rywale odrabiają straty.

15:12 (2:1) - Skuteczna kontra Greków.

15:11 (2:1) - Solidny atak Leona.

14:10 (2:1) - Polscy blokujący dotykają siatki, ale rywale psują swój serwis.

13:9 (2:1) - Po bloku atakuje teraz Nowakowski.

12:9 (2:1) - Serwis po przerwie posyła w siatkę Kurek.

12:8 (2:1) - Świetna obrona Wojtaszka, Leon kończy kontratak i mamy cztery "oczka" przewagi. Czas dla Grecji.

11:8 (2:1) - Po bloku atakuje Kurek, a w kolejnej akcji siatki dotykają Grecy.

9:8 (2:1) - Protopsaltis daje swojej ekipie kolejny punkt.

9:7 (2:1) - Punktuje na lewym skrzydle Leon.

8:7 (2:1) - Blisko podbicia był teraz Drzyzga, ale punkt zdobywają rywale.

8:6 (2:1) - Błąd w polu serwisowym popełnia Drzyzga, a swoje w ataku robi Kochanowski.

7:5 (2:1) - Przesunięta krótka daje punkt Grekom. Skutecznym zbiciem z lewego skrzydła odpowiada Śliwka.

6:4 (2:1) - Podwójne obicie po greckiej stronie i punkt dla Polski.

5:4 (2:1) - Punktują rywale, którzy mają już tylko punkt straty.

5:3 (2:1) - Myli się jednak w polu serwisowym nasz przyjmujący.

5:2 (2:1) - Punktują rywale, ale swoją akcję kończy też Leon.

4:1 (2:1) - Ależ czapa Leona!

2:1 (2:1) - Myli się na zagrywce Bieniek.

2:0 (2:1) - Długa i efektowna akcja dla Polaków, kończy Leon.

1:0 (2:1) - Zaczynamy czwartego seta od punktowego bloku Bieńka.

20:25 (2:1) - Dwie kolejne akcje na koncie Greków, którzy niespodziewanie wygrywają seta z mistrzami świata! Trzeba jednak przyznać, że gra polskiej ekipy w tym secie zupełnie się posypała.

20:23 (2:0) - Ponownie na środku punktuje Nowakowski.

19:23 (2:0) - Skutecznie teraz z drugiej linii Grecy.

19:22 (2:0) - I teraz punktowy blok naszego środkowego!

18:22 (2:0) - Świetną dyspozycję w tym spotkaniu utrzymuje Nowakowski.

17:22 (2:0) - Blok-antenka i rywale zbliżają się do zwycięstwa w tej partii.

17:21 (2:0) - W sam koniec boiska atakuje teraz Leon.

16:21 (2:0) - Grecki atakujący kończy kolejną piłkę.

15:20 (2:0) - Nie potrafią Polacy odrabiać strat póki co.

14:19 (2:0) - Utrzymują swoją przewagę rywale.

14:18 (2:0) - Odskakują znowu Grecy, ale na środku punktuje Kochanowski.

13:17 (2:0) - Długą akcję z punktem kończą Grecy.

13:16 (2:0) - Dobry i przede wszystkim skuteczny plas Kurka.

12:16 (2:0) - Psuje swój serwis Leon.

12:15 (2:0) - Punktuje blokiem Śliwka!

11:15 (2:0) - Mamy akcję bez punktu po długiej wideoweryfikacji.

11:15 (2:0) - Ponownie czapą popisują się polscy zawodnicy! Czas dla rywali.

10:15 (2:0) - Kolejny punktowy blok Nowakowskiego.

8:15 (2:0) - Nie potrafią Polacy póki co niwelować strat, a rywale grają bardzo pewnie.

7:14 (2:0) - Świetny fragment gry Greków, którzy prowadzą już siedmioma punktami. Czas dla Polaków.

7:13 (2:0) - Protopsaltis kończy z lewego skrzydła.

7:12 (2:0) - Punktuje na środku Bieniek.

6:12 (2:0) - Skutecznie grecki skrzydłowy z prawej flanki.

6:11 (2:0) - Kończy teraz atakujący, a na boisku pojawia się Leon w miejsce Semeniuka.

5:11 (2:0) - Nie kończy teraz Kaczmarek, bardzo źle to wygląda.

5:10 (2:0) - Nieskuteczna kiwka Śliwki, dużo błędów po naszej stronie od początku trzeciej partii. O czas prosi Vital Heynen.

5:9 (2:0) - I znowu skutecznie na środku Grecy, którzy utrzymują swoją przewagę.

5:8 (2:0) - Kończą swoją akcję rywale, a w kolejnej mylą się w polu serwisowym.

4:7 (2:0) - Nowakowski jest aktualnie najskuteczniejszym polskim zawodnikiem na boisku.

3:6 (2:0) - Błąd w polu serwisowym popełniają rywale.

2:6 (2:0) - Psuje zagrywkę Kaczmarek, a w ataku myli się Semeniuk.

2:4 (2:0) - Kończy teraz Nowakowski, który rozgrywa bardzo solidne spotkanie.

1:4 (2:0) - Uciekają teraz Grecy, a my mamy problemy z przyjęciem.

1:3 (2:0) - Semeniuk nabija się na blok rywali.

1:2 (2:0) - Odpowiadają tym samym rywale.

1:1 (2:0) - Od skutecznego ataku po polskiej stronie zaczyna Bieniek.

25:22 (2:0) - I ponownie jak w pierwszym secie w ostatniej akcji błąd w polu serwisowym popełniają Grecy. Polacy wygrywają wyrównanego seta do 22 i w całym meczu prowadzą 2:0.

24:22 (1:0) - Walczą jeszcze greccy siatkarze.

24:21 (1:0) - Autowy atak Greków daje prowadzącym pierwszą piłkę setową. Czas dla rywali.

23:21 (1:0) - Mocny atak Semeniuka z drugiej linii.

22:21 (1:0) - Na kłopoty środek, punktują rywale.

22:20 (1:0) - Długą akcję kończy skuteczną kiwką Śliwka.

21:20 (1:0) - Piłka rzucona po stronie Greków i mamy prowadzenie.

20:20 (1:0) - Nieudany atak greckiego atakującego.

19:20 (1:0) - Myli się w polu serwisowym Semeniuk.

19:19 (1:0) - Piękna czapa Polaków na prawym skrzydle.

18:18 (1:0) - Obija blok rywali Kaczmarek.

17:18 (1:0) - Bieniek serwuje teraz w siatkę.

17:17 (1:0) - Rywale oddają nam piłkę za darmo, a na środku punktuje Nowakowski i mamy remis.

16:17 (1:0) - Kończy teraz Kaczmarek.

15:17 (1:0) - Semeniuk zatrzymany pojedynczy blokiem, czas dla Polski.

15:16 (1:0) - Psuje swój serwis Śliwka.

15:15 (1:0) - Bardzo wyrównana jest ta partia, w dalszym ciągu gramy na remis.

14:14 (1:0) - Mocne zbicie Semeniuka z drugiej linii na czystej siatce.

13:14 (1:0) - Dobrze funkcjonuje środek po stornie rywali.

13:13 (1:0) - Kończy z prawego skrzydła Kaczmarek.

12:13 (1:0) - Bez bloku skutecznie atakuje grecki skrzydłowy.

12:12 (1:0) - Atakujący rehabilituje się w kolejnej akcji skutecznym atakiem z prawej flanki.

11:12 (1:0) - Festiwal zepsutych zagrywek, psuje Kaczmarek.

11:11 (1:0) - Grecy odpowiadają jednak tym samym.

10:11 (1:0) - Myli się na zagrywce Bieniek.

10:10 (1:0) - Pojedynczy blok Nowakowskiego na środku i mamy remis!

9:10 (1:0) - Efektowna kiwka Protopsaltisa, skutecznym zbiciem odpowiada Semeniuk.

8:9 (1:0) - Grecy nadal punkt z przodu.

7:8 (1:0) - Dobry atak Śliwki z lewego skrzydła.

6:8 (1:0) - Serię rywali przerywa punktowym atakiem Bieniek.

5:8 (1:0) - Trzeci punkt z rzędu zdobywają siatkarze Grecji.

5:7 (1:0) - Ponownie złe przyjęcie u Polaków wykorzystują rywale.

5:6 (1:0) - Punktuje Nowakowski, a z lewego skrzydła odpowiadają Grecy.

4:5 (1:0) - Słabe przyjęcie w polskiej ekipie i rywale wykorzystują kontratak.

4:4 (1:0) - Błąd na zagrywce greckiego przyjmującego, ale rywale punktują w ofensywie.

3:3 (1:0) - Punktuje teraz Protopsaltis.

3:2 (1:0) - Myli się na zagrywce Bieniek, ale po chwili zdobywamy punkt blokiem.

2:1 (1:0) - Odpowiadają rywale, ale ponownie punktuje nasz atakujący.

1:0 (1:0) - Kończy Kaczmarek na początek drugiej partii.

25:15 - Rywale serwują w siatkę i wygrywamy tą partię do 15. Pewna gra Polaków dała im pewne zwycięstwo w secie otwarcia.

24:15 - Grają jeszcze środkiem Grecy.

24:14 - Zepsuta zagrywka rywali i mamy pierwszą piłkę setową!

23:13 - Kombinacyjna akcja zakończona świetnym atakiem Semeniuka z lewej flanki.

22:13 - Przebija się Protopsaltis z drugiej linii.

22:12 - Kolejna czapa na lewym skrzydle, Nowakowski notuje kolejny punkt w bloku.

21:11 - Bieniek w swoim stylu, po solidnej bombie posyła skrót, który całkowicie myli rywali. W kolejnej akcji ponownie punktujemy blokiem!

19:11 - I kolejny as Bieńka, który potwierdza swoją rewelacyjną dyspozycję serwisową.

18:11 - Ależ czapa Polaków! Rywale bez szans na lewym skrzydle.

17:11 - As serwisowy Bieńka!

16:11 - Kończy na środku Nowakowski, Polacy odskakują coraz bardziej. Czas dla Grecji.

15:11 - Drugi punkt polskiego bloku.

14:11 - Ponownie punktuje grecki środek, a na prawym skrzydle kończy Kaczmarek.

13:10 - Punktuje na środku Bieniek, a przechodzącą kończy Kaczmarek.

11:10 - Kończy Śliwka, a z drugiej piłki atakuje grecki rozgrywający.

10:9 - Grecki przyjmujący rehabilituje się w kolejnej akcji. Złe przyjęcie po naszej stronie w kolejnej akcji i rywale zbliżają się na jeden punkt.

10:7 - Błąd w polu serwisowym popełnia również Semeniuk, ale w ataku myli się też Protopsaltis.

9:6 - Mylą się na zagrywce rywale, Polacy utrzymują trzypunktową przewagę.

8:5 - I notujemy pierwszy punkt blokiem! Polacy zaczynają odskakiwać.

7:5 - Przebija się teraz na stronę rywali Śliwka.

6:5 - Kończy kolejną akcję Nowakowski, wychodzimy na prowadzenie.

5:5 - Kolejny strzał Kaczmarka i mamy remis!

4:5 - Na środku odpowiada Nowakowski, a asem serwisowym popisuje się Kaczmarek.

2:5 - Środek po raz trzy, dobry start Papalexiou. Później piłka po bloku Polaków ląduje na aucie.

2:3 - Popisuje się teraz Protopsaltis, odpowiadamy środkiem i punktem Bieńka.

1:2 - I znowu środkiem punktują rywale.

1:1 - Grecy zaczynają od skutecznej akcji ze środka, odpowiada z prawego skrzydła Śliwka.

0:0 Zaczynamy!

Polska: Łomacz, Kaczmarek, Semeniuk, Śliwka, Nowakowski, Bieniek, Zatorski (L) i Wojtaszek (L)

Drużyny już na boisku. Za chwilę czas na hymny obu krajów, a po nich poznamy wyjściowe składy obu drużyn.

Do spotkania polskich siatkarzy już tylko kilkanaście minut. Tymczasem we wcześniejszym spotkaniu rozegranym dzisiaj w Tauron Arenie Ukraińcy po pięciosetowej, wyrównanej walce pokonali Portugalię 3:2. Nasi sąsiedzi zanotowali tym samym drugie zwycięstwo na rozgrywanym czempionacie.

Początek trzeciego pojedynku Polaków na tych mistrzostwach o 20:30.

Seweryn Czernek

O igrzyskach piszę od niedawna, ale z igrzyskami jestem już od wielu lat. Dziennikarz z wykształcenia i pasji. Fanatyk wielu dyscyplin, a w Poinformowanych zajmuję się siatkówką, biathlonem, biegami narciarskimi, tenisem oraz podnoszeniem ciężarów.