Piłka Nożna - el. MŚ: pewne zwycięstwo Belgów

• Dodał: Kamil Czuj
  • Data publikacji: 05.09.2021, 22:56

Spotkanie 5. kolejki grupy E europejskiej strefy eliminacji Mistrzostw Świata 2022 pomiędzy Belgią a Czechami zakończyło się pewnym zwycięstwem Belgów. Po bramkach Lukaku, Hazarda oraz Saelemaekersa padł wynik 3:0.

Ostatni raz oba zespoły spotkały się podczas pierwszego meczu eliminacyjnego w marcu tego roku. W Czechach padł wtedy remis 1:1. W rankingu FIFA „Czeskie Lwy” są na 31. lokacie, zaś „Czerwone Diabły” znajdują się na pierwszej lokacie. Dość zdecydowanym faworytem tej rywalizacji wydawali się być gospodarze.

Mecz rozpoczął się świetnie dla gospodarzy, bowiem już w 8. minucie wyszli oni na prowadzenie. Hans Vanaken podał piłkę do Romelu Lukaku, a snajper londyńskiej Chelsea potężnym strzałem pokonał Tomasa Vaclika. Kolejne minuty przebiegały pod pełną kontrolą Belgów, którzy to w 41. minucie podwyższyli prowadzenie. Znowu błysnął Vanaken, który tym razem podał do Edena Hazarda, a ten nie dał szans na interwencję golkiperowi Czechów.

Początek drugich 45 minut należał do Czechów, jednak w 65. minucie to Belgowie zdobyli kolejnego gola. Ładnym strzałem popisał się wprowadzony chwilę wcześniej na boisko Alexis Saelemaekers. Kolejne minuty to wyrównana gra i ostatecznie to ekipa z Benelusku triumfowała 3:0.

Wynik ten spowodował, że Belgowie są coraz bliżej zapewnienia sobie awansu na mundial. Dla Czechów porażka ta oznacza z kolei to, że jeśli marzą o awansie na mundial muszą w końcu zacząć wygrywać w kolejnych meczach.

Belgia – Czechy 3:0 (2:0)

Bramki: 8’ Lukaku, 41’ E.Hazard, 65’ Saelemaekers

Belgia: Courtois – Vertonghen, Denayer, Alderweireld – Carrasco (57’ Saelemaekers), Witsel, Tielemans (81’ Dendoncker), Castagne – E. Hazard (73’ Trossard), Lukaku (81’ Batshuayi), Vanaken (81’ Lukebakio)

Czechy: Vaclik (21’ Stanek) – Mateju, Kalas, Kasa, Coufal – Holes, Soucek – Hlozek (77’ Wiesner), Barak (77’ Kral), Pesek (66’ Zmrhel) – Vydra (65’ Tecl)

Żółte kartki: 19’ Vertonghen, 71’ Witsel, 76’ Lukaku – 21’ Barak

Sędzia: Michael Oliver