PGNiG Superliga: nowy sezon rozpoczęty

• Data publikacji: 06.09.2021, 09:50

W weekend rozegrano pięć z siedmiu spotkań pierwszej kolejki PGNiG Superligi mężczyzn. Tym samym sezon został rozpoczęty. Do niespodzianki doszło już w pierwszym meczu ligi.

Inauguracja miała miejsce w Opolu, gdzie Gwardia podejmowała Chrobrego Głogów. Pierwszą bramkę w sezonie zdobył dla Gwardii Przemysław Zadura. Gospodarze wypracowali trzy bramki przewagi - 5:2. W 20. minucie różnicą trzech trafień prowadzili goście - 10:7. Do przerwy był jednak remis 14:14. Druga połowa należała do zespołu z Głogowa. Chrobry prowadził nawet sześcioma bramkami, a ostatecznie wygrał 32:27. Najskuteczniejszy był zawodnik Gwardii Patryk Mauer, zdobywca ośmiu trafień.

Od zwycięstwa sezon rozpoczął mistrz kraju. Łomża Vive Kielce triumfowała w Szczecinie. Sandra Spa Pogoń na początek meczu prowadziła 3:0, a potem toczyła wyrównaną rywalizację. Do przerwy gospodarze przegrywali tylko 13:14. Od razu po zmianie stron Vive zdobyło pięć kolejnych trafień i pewnie sięgnęło po zwycięstwo 34:20. Pierwsza połowa była także wyrównana w starciu Orlenu Wisły Płock z MMTS-em Kwidzyn. W ostatnich minutach przewagę zdobyli gospodarze, którzy zwyciężyli 31:26.

W pierwszej kolejce wygrali także szczypiorniści Zagłębia Lubin i Piotrkowianina Piotrków Trybunalski. W środę zostaną rozegrane dwa ostatnie mecze tej serii gier. Górnik Zabrze podejmie Energę MKS Kalisz, a Azoty Puławy zagrają z Grupą Azoty Unią Tarnów. Drużyny z drugiego spotkania grały ostatnio w eliminacjach Ligi Europejskiej. Puławianie awansowali do drugiej rundy eliminacji, a tarnowianie odpadli z rozgrywek.