Tenis - US Open: Świątek przegrywa z Bencic
Carine06/ Wikimedia Commons

• Dodał: Konrad Klusak
  • Data publikacji: 06.09.2021, 19:20

Iga Świątek przegrywa rywalizację z Belindą Bencic 2:0 i żegna się z wielkoszlemowym turniejem w Stanach Zjednoczonych. Szwajcarka w ćwierćfinale zmierzy się ze zwyciężczynią pojedynku Rogers-Raducanu.

Polka bardzo źle rozpoczęła rywalizację, dając się przełamać już w pierwszym gemie. Później Iga Świątek rozkręcała się jednak z każdym zdobytym punktem i udało jej się przełamać Belindę Bencic w ostatnim możliwym momencie, ponieważ doprowadzając do stanu 5:5. Następnie każda z zawodniczek wygrała gema ze swojego serwisu. O wszystkim zadecydował więc tie break. Ten był bardzo zacięty. Raz inicjatywę przejmowała jedna strona, raz druga, lecz długo żadna z nich nie mogła zamknąć seta. To udało się dopiero przy stanie 13:12, gdy Belinda Bencic, prowadząc, zdobyła punkt z własnego serwisu.

Druga część spotkania już zdecydowanie bardziej ułożyła się na korzyść Szwajcarki. Iga Świątek co prawda wyglądała na początku seta lepiej od rywalki, jednak szybko dała się przełamać na 3:1. Im mniej czasu zostawało do zakończenia meczu przez Belindę Bencic, tym ósma rakieta świata popełniała coraz więcej błędów. Ta sytuacja spowodowała, że nie udało się już Polce przełamać Szwajcarki - przegrała seta 6:3.

Belinda Bencic (SUI) [11] - Iga Świątek (POL) [7] 7:6(12) 6:3