Badminton - Ukraine International: bez powodzenia w eliminacjach

• Dodał: Bartosz Szafran
  • Data publikacji: 07.09.2021, 16:11

Dwóch Polaków zagrało w eliminacjach badmintonowego Ukraine International. Bez powodzenia.

Maksymilian Danielak w pierwszej rundzie po bardzo zaciętym trzysetowym boju pokonał Ukraińca Iwana Drużczenko. W dwóch z trzech setów o wyniku decydowała nerwowa gra na przewagi. W drugiej rundzie nasz zawodnik przegrał z Joachimem Perssonem. Duńczyk w pierwszej partii odskoczył po przerwie technicznej i wygrał do 14. W drugim secie wynik do końca oscylował wokół remisu, Polak miał nawet lotkę setową, ale ostatecznie przegrał 20:22 i nie zagra w turnieju głównym.

Z kolei Yevhen Kobzar zagrał w pierwszej rundzie z Andrejem Donem. W pierwszej partii gra była wyrównana, z niewielką przewagą Ukraińca. Zakończyła się ona wynikiem 18:21 z perspektywy Kobzara. W drugim secie reprezentant gospodarzy turnieju niepodzielnie panował na korcie, szybko pozbawiając złudzeń naszego młodego badmintonistę.

W turnieju głównym bez eliminacji zagra Mateusz Danielak oraz debel braci Danielaków.

Bartosz Szafran

Od wielu wielu lat związany ze sportem czynnie jako biegający, zawodowo jako sędzia i medyk oraz hobbystycznie jako piszący wcześniej na ig24, teraz tu. Ponadto wielbiciel dobrych książek, który spróbuje sił w pisaniu o czytaniu.