Kolarstwo szosowe - ME: pierwszy dzień rywalizacji w Trydencie za nami
Martin Rulsch/Wikimedia Commons/CC BY-SA 4.0

• Dodał: Kacper Tyczewski
  • Data publikacji: 08.09.2021, 17:30

Za nami pierwszy dzień rywalizacji w mistrzostwach Europy w kolarstwie szosowym. Rozdano medale za jazdę indywidualną na czas juniorek i juniorów oraz sztafet mieszanych. Bardzo dobrze zaprezentował się Kacper Gieryk, który wśród juniorów zajął 7. miejsce.

Jako pierwsze na trasach w Trydencie pojawiły się juniorki, rywalizujący na płaskiej, blisko 22,5-kilometrowej trasie. Naszą kadrę reprezentowały Maja Wróblewska i Tamara Szalińska, które uplasowały się w drugiej dziesiątce. Lepsza z czasem 32:07 była Wróblewska. Ten rezultat dał Polce 15. lokatę. O osiem sekund gorsza była Szalińska, ostatecznie sklasyfikowana na 18. pozycji. Złotą medalistką została Alena Iwanczenko z wynikiem 29:12. Srebro z ponad półminutową stratą wywalczyła Antonia Niedermaier, a brąz Elise Uijen.

Dużo więcej emocji przeżywaliśmy w czasówce juniorów, jadących na tej samej trasie co juniorki. Świetnie spisali nasi reprezentanci. Kacper Gieryk z rezultatem 27:19 zajął bardzo dobre siódme miejsce. Do podium Gierykowi zabrakło 12 sekund. Niewiele gorzej pojechał Mateusz Gajdulewicz, który zakończył rywalizację na dziewiątej pozycji. Podium u juniorów zdominowali Belgowie. Złoto zdobył Alec Segaert przed Cianem Uijtdebroeksem. Brąz zawisł na szyi Eddy'ego le Hiutouzego z Francji.

Na zakończenie pierwszego dnia zmagań odbyła się sztafeta mieszana. Polska startowała w składzie: Patrycja Lorkowska, Dorota Przęzak, Paulina Pastuszek, Damian Papierski, Damian Sławek, Damian Bieniek. Rywalizacja polegała na tym, że najpierw trasę pokonywała trójka mężczyzn, a później trójka kobiet. Ostatecznie nasza kadra zajęła ósme, ostatnie miejsce z wynikiem 55:52. Złoty medal zdobyła kadra Włoska. Srebro przypadło dla Niemiec, a brąz dla Holandii.