PGNiG Superliga: środowe zwycięstwa gospodarzy
PGNiG Superliga

• Data publikacji: 08.09.2021, 20:33

W środę rozegrano trzy kolejne spotkania PGNiG Superligi mężczyzn. Dwa z nich zakończyły pierwszą kolejkę rozgrywkę. Po zwycięstwa sięgnęły Górnik Zabrze, Azoty Puławy i Łomża Vive Kielce.

Jeden z dzisiejszych meczów został rozegrany w Zabrzu. Górnik po wyrównanej walce wygrał z MKS-em Kalisz. W pierwszej połowie tylko dwukrotnie któryś z zespołów miał dwie bramki przewagi. Najpierw goście wygrywali 12:10, a pierwsza odsłona zakończyła się wynikiem 17:15 dla zabrzan. W drugiej części gry od stanu 20:20 Górnik zdobył trzy kolejne trafienia, ale mimo tego końcówka była wyrównana. Na 25:24 z rzutu karnego trafił dla gospodarzy Łukasz Gogola. Drużyna z Kalisza miała jeszcze szanse na wyrównanie, ale ostatecznie przegrała. Do zwycięstwa zabrzan przyczynił się bramkarz Martin Galia.

Ostatnio Azoty Puławy i Grupa Azoty Unia Tarnów walczyły w kwalifikacjach Ligi Europejskiej. Lepiej poradzili sobie puławianie, którzy awansowali do kolejnej rundy, w której zmierzą się z Fuchse Berlin. Unia odpadły z europejskich pucharów i także rozpoczęła sezon Superligi od przegranej. W Puławach dominowali gospodarze, którzy po trzydziestu minutach prowadzili 18:10. Po zmianie stron kontrolowali sytuację na placu gry i wygrali 30:21.

Bardzo słabo sezon rozpoczęli szczypiorniści Gwardii Opole. W pierwszej kolejce przegrali z Chrobrym Głogów, a kilka dni później nie mieli większych szans w starciu z Łomżą Vive Kielce. Mistrzowie Polski już po kilku minutach prowadzili 5:0. W dalszej części meczu nie zwolnili tempa, a w samej końcówce przekroczyli granicę 40 bramek. Mecz zakończył się wynikiem 40:24 i drugim zwycięstwem Vive.

Górnik Zabrze - MKS Kalisz 25:24 (17:15)
Azoty Puławy - Grupa Azoty Unia Tarnów 30:21 (18:10)
Łomża Vive Kielce - Gwardia Opole 40:24 (23:14)