F1: Robert Kubica pojedzie we Włoszech!

• Dodał: Konrad Klusak
  • Data publikacji: 08.09.2021, 20:06

Robert Kubica zastąpi Kimiego Räikkönena w wyścigu o Grand Prix Włoch. Fin jest poddany kwarantannie i nie będzie gotowy na niedzielny wyścig.

Dla Roberta Kubicy to będzie pierwsza szansa na przejechanie pełnego weekendu wyścigowego. Do tej pory miał okazję wyłącznie do startów w treningach, a przed tygodniem do wzięcia udziału w sobotniej i niedzielnej sesji. Teraz będzie reprezentować Alfa Romeo Racing Orlen przez trzy dni - od piątku do niedzieli.

Poprzednie i jedyne dla Polaka zawody w Formule 1 w sezonie 2021 Robert Kubica zakończył na piętnastej pozycji, wygrywając z zespołem Haasa oraz Williamsa, a także Yukim TsunodąAlpha Tauri, który podobnie jak Nikita Mazepin nie ukończył wyścigu.

Przypomnijmy, że Kubica we Włoszech zdobył swoje pierwsze podium w karierze. Miało to miejsce w 2006 roku, gdy zajął trzecie miejsce. Tę sztukę powtórzył także dwa lata później.