F1: bez zmian w rodzinie Red Bulla. Gasly i Tsunoda nadal w Alpha Tauri
Morio/Wikimedia Commons

• Dodał: Konrad Klusak
  • Data publikacji: 07.09.2021, 19:30

Pierre Gasly oraz Yuki Tsunoda nie zmienią w przyszłym sezonie zespołu i w dalszym ciągu będą reprezentować Scuderia AlphaTauri. Obaj zawodnicy są od samego początku swojej przygody w F1 związani z Red Bullem.

Dla Pierre'a Gasly'ego będzie to szósty sezon w Formule 1. Francuz jest już uznanym i doświadczonym kierowcą, który cieszy się ogromną sympatią. W F1 startuje od 2017 roku, lecz na pierwsze podium musiał czekać ponad dwa lata. Udało mu się to zdobyć w barwach Aston Martin Red Bull Racing, gdy w Brazylii w sezonie 2019 zajął drugie miejsce. Rok później, już w barwach AlphaTauri, wygrał swój pierwszy wyścig. Miało to miejsce we Włoszech, a dokładniej na torze w Monzy. W tym roku zajmuje aktualnie ósme miejsce, a w ostatnich zawodach w Holandii otarł się o podium, zajmując czwarte miejsce.

Yuki Tsunoda to natomiast tegoroczny debiutant w Formule 1. Japończyk zostawił po sobie całkiem niezłe wrażenie i może pochwalić się aktualnie osiemnastoma punktami i trzynastym miejscem, co jak na pierwszy sezon w F1 jest niezłym wynikiem. Przed rokiem zajął on trzecie miejsce w Formule 2, ustępując aktualnemu kierowcy Haasa - Mickowi Schumacherowi, a także Callumowi Ilottowi - testowemu kierowcy Scuderii Ferrari oraz Alfa Romeo Racing ORLEN.