BinckBank Tour: Kung najlepszy w czasówce, Bodnar dziewiąty

• Dodał: Jakub Łosiak
  • Data publikacji: 14.08.2018, 18:25

Stefan Kung (BMC Racing Team) wygrał drugi etap BinckBank Tour, którym była jazda indywidualna na czas i został nowym liderem wyścigu. Maciej Bodnar (Bora-hansgrohe) zajął 9. miejsce.

Drugim etapem tegorocznego wyścigu była czasówka wokół miasta Vernay. Trasa była płaska jak stół i liczyła 12,7 km.

Jako pierwszy z faworytów na trasie pojawił się Luke Durbridge (Mitchelton-Scott) i nie zawiódł. Uzyskany przez niego czas 14:31 dawał mu prowadzenie. Przebił go Alex Dowsett (Katusha - Alpecin), który uzyskał 14:30. Maciej Bodnar nie zdołał ich wyprzedzić, ale wskoczył tuż za nich z czasem 14:34.

Jako kolejni do walki o zwycięstwo włączyli się kolarze Team Sunweb. Najpierw Michael Matthews objął prowadzenie z czasem 14:26. O setne części sekundy wyprzedził go jednak jego kolega Soren Kragh Andersen. Różnice w czołówce były niewielki, bo kolejny z kolarzy świeżo upieczony mistrz Europy w jeździe na czas Belg Victor Campenaerts (Lotto Soudal) wyszedł na pierwsze miejsce z czasem 14:25. Konkurencję zdominował dopiero Stefan Kung, który nad drugim zawodnikiem miał aż 14 sekund przewagi i nie tylko odniósł zwycięstwo etapowe, ale też został liderem wyścigu.