Kolarstwo szosowe - ME: Jaskulska blisko medalu

• Data publikacji: 09.09.2021, 10:51

Marta Jaskulska zajęła 4. miejsce w jeździe indywidualnej na czas do lat 23 na mistrzostwach Europy w kolarstwie szosowym w Trento. Polskiej zawodniczce do medalu zabrakło pięciu sekund.

Pierwszą jazdą indywidualną na czas podczas czwartkowych zmagań w Trento była rywalizacja kobiet do lat 23. Zawodniczki ścigały się na stosunkowo płaskiej trasie o długości 24,4 kilometra.

Rok temu w Plouay Marta Jaskulska zdobyła brązowy medal w jeździe indywidualnej na czas w kategorii do lat 23. We Włoszech reprezentantka Polski była blisko powtórzenia tego sukcesu. Uzyskała czas 29:53 i zajęła czwarte miejsce. Do trzeciej Eleny Pirrone zabrakło jej pięciu sekund. Reprezentantki gospodarzy zdobyły aż dwa medale. Triumfowała Vittoria Guazzini z rezultatem 29:02. Srebro wywalczyła Niemka Hannah Ludwig ze stratą 39 sekund do zwyciężczyni.

Druga z Polek, Karolina Kumięga zajęła 11. miejsce ze stratą minuty i 32 sekund. Dzisiaj w Trento zostaną rozegrane także czasówki elity kobiet i mężczyzn oraz kolarzy w kategorii do lat 23.