Kolarstwo szosowe - ME: Reusser z tytułem, Polki w drugiej dziesiątce
Hoebele/Wikimedia Commons/CC BY-SA 4.0

• Data publikacji: 09.09.2021, 13:46

Marlen Reusser wygrała jazdę indywidualną na czas elity w ramach kolarskich mistrzostw Europy w Trento. Aurela Nerlo i Karolina Karasiewicz uplasowały się na drugiej dziesiątce.

Trasa w wyścigu elity była taka sama, jak w przypadku kategorii do lat 23. Zawodniczki miały do pokonania 22,4 kilometra płaskiej czasówki dookoła Trento.

Marlen Reusser została pierwszą zawodniczką spoza Holandii, która zdobyła złoty medal w jeździe indywidualnej na czas na mistrzostwach Europy. Najgroźniejszą rywalką Szwajcarki była Ellen van Dijk, czyli czterokrotna mistrzyni Starego Kontynentu. Reusser uzyskała wynik 27:13, a Holenderka była o 19 sekund wolniejsza. Van Dijk ma na swoim koncie medale na wszystkich dotychczasowych europejskich czempionatach. Dzisiaj brązowy medal zdobyła Lisa Brennauer. Niemka straciła do Szwajcarki minutę i dwie sekundy.

W zawodach wystartowały dwie reprezentantki Polski. Aurela Nerlo ze stratą dwóch minut i 32 sekund zajęła 14. miejsce, a Karolina Karasiewicz straciła dwie minuty i 49 sekund, plasując na 19. pozycji.