Piłka ręczna - Bundesliga: mistrz kraju zaczął z przytupem, Magdeburg zwyciężył

• Dodał: Aleksandra Suszek
  • Data publikacji: 09.09.2021, 21:40

Za nami pierwsza kolejka niemieckiej Bundesligi. Szczypiorniści rozpoczęli więc sezon w najlepsze, łącznie z naszym Piotrem Chrapkowskim, który reprezentuje barwy SC Magdeburg. Nie obyło się bez wyrównanych pojedynków oraz całkowitych deklasacji.

Jedno z pierwszych spotkań w tym sezonie należało do drużyny z Kilonii. Świeżo upieczony mistrz kraju podejmował HBW Balingen-Weilstetten. I o ile w pierwszej połowie ten pojedynek wydawał się być kontrolowany przez obie strony, to szybko okazało się, że dla kilończyków była ona tylko okazją na rozeznanie się w nowym sezonie. Do przerwy drużyny wymieniały się ciosami i przez to THW Kiel przed drugą partią prowadził 13:11. Później rywale mieli nawet szansę na odwrócenie losów spotkania, bo wyrównali wynik na 13:13 po bramce Northdurfta. Długo na tablicy wyników widniał remis - dopiero około 45. minuty spotkania kilończycy zaczęli odskakiwać. Strzelali gole jak natchnieni i zbudowali sobie taką przewagę, którą nie sposób było zniwelować w tak krótkim czasie. Najlepiej w drugiej części zaprezentował się Niclas Ekberg, ale skuteczność całej drużyny robi wrażenie.

Swój premierowy mecz rozegrał także Piotr Chrapkowski. Dla naszego rozgrywającego był to udany początek sezonu - jego drużyna zwyciężyła z ekipą ze Stuttgartu 33:29, choć pierwsza połowa mogła zwiastować ciekawe starcie. Początek był bardzo wyrównany, bo na tablicy wyników co jakiś czas widniał remis, a kiedy przyjezdnym udało się odskoczyć na trzy bramki, drużyna z Magdeburga szybko wyrównała straty. Dopiero na pięć minut przed przerwą ekipa gospodarzy zdołała wyjść na niewielkie prowadzenie - 16:15. Później drużyna Chrapkowskiego wzięła sprawy w swoje ręce. Po bramce Magnussona prowadzili już pięcioma bramkami i nie zamierzali oddać tak korzystnego wyniku. Za Magdeburgiem przemawiała znacznie lepsza skuteczność w rzutach na bramkę rywali. Jeśli chodzi o Polaka, to nasz szczypiornista pojawił się na boisku tylko na chwilę, ale nie zdołał przyczynić się do dorobku punktowego swoją grą.

Wyniki spotkań 1. kolejki:

THW Kiel - HBW Balingen-Weilstetten 33:24 (13:11)
TBV Lemgo Lippe - MT Melsungen 26:26 (11:12)
HC Erlangen - SC DHfK Leipzig 19:15 (8:8)
GWD Minden - SG Flensburg-Handewitt 18:31 (9:14)
Handball Verein Hamburg - Göppingen 27:28 (16:15)
SC Magdeburg - TVB Stuttgart 33:29 (16:15)
TSV Hannover-Burgdorf - Rhrin-Neckar Löwen 24:28 (11:16)
Füchse Berlin - HSG Wetzlar 29:24 (13:14)
TuS N-Lübbecke - Bergischer HC 20:24 (12:12)

Aleksandra Suszek – Poinformowani.pl

Aleksandra Suszek

Można powiedzieć, że piszę o wszystkim po trochu, ale w moim sercu gości głównie siatkówka.