Minimalna porażka Hurkacza

• Data publikacji: 15.08.2018, 00:06

Hubert Hurkacz przegrał w pierwszej rundzie turnieju ATP w Cincinnati z wyżej notowanym Węgrem Martonem Fucsovicsem 6-4 3-6 6-7 ( 6).

Pierwszy set był bardzo wyrównany. Obydwaj tenisiści wygrywali pierwsze gemy przy swoim serwisie. Przy stanie 5-4 dla Polaka, Fucsovics nie wytrzymał presji związanej z utrzymaniem własnego podania i został przełamany do zera, co skutkowało wygraniem pierwszego seta przez Huberta Hurkacza 6-4.

Drugi set rozpoczął się od przełamania serwisu Hurkacza. Przy stanie 5-3 dla Węgra, Hurkacz niestety po raz drugi w tym secie został przełamany co wiązało się z wygranym setem Węgra 6-3 i doprowadzeniem do decydującej partii.

Decydujący, trzeci set rozpoczął się od czterech gemów przez serwujących. W piątym gemie Hurkacz odebrał serwis Fucsovicsovi, jednak już w kolejnym gemie Węgier odpłacił się tym samym, a to oznaczało wyrównanie stanu seta na 3-3. W kolejnych sześciu gemach nie mieliśmy przekłamań, co oznaczało, że zwycięzcę tego pojedynku poznamy w tie-breaku. W decydującej odsłonie meczu Hurkacz objął prowadzenie 5-2. Węgier odrobił jednak straty i wykorzystał drugą piłkę meczową triumfując w tie-breaku 8-6. W kolejnej rundzie Fucsovics zmierzy się z Hiszpanem Guillermo Garcią-Lopezem.

Hubert Hurkacz (Polska) - Marton Fucsovics (Węgry) 6-4 3-6 6-7 (6)