PHL: nowy sezon rozpoczęty

• Data publikacji: 10.09.2021, 21:15

Nastąpiła inauguracja sezonu w Polskiej Hokej Lidze. Wygrane odniosły zespoły: Comarch Cracovii, GKS-u Katowice, GKS-u Tychy i Energii Toruń.

Dzisiaj rozegrano cztery spotkania pierwszej kolejki Polskiej Hokej Ligi. W Sanoku Ciarko STS podejmowało najlepszy zespół poprzedniego sezonu zasadniczego, GKS Tychy. W spotkaniu padły tylko dwie bramki i obydwie zostały zdobyte przez gości. Już w czwartej minucie wynik otworzył Artiom Smirnow, a rezultat na 2:0 w drugiej tercji ustalił Szymon Marzec. Dzisiaj swój mecz Ligi Mistrzów rozgrywa JKH GKS Jastrzębie. Mistrz kraju w finale PHL pokonał Comarch Cracovię. W Krakowie gospodarze rozgrywali aż rzuty karne z Zagłębiem Sosnowiec. Najpierw goście prowadzili 1:0, a potem 3:2. W przedostatniej minucie do dogrywki doprowadził Erik Nemec. Mecz zakończył się karnymi, w którym lepsza okazał się Cracovia.

Po pewne zwycięstwo w Nowym Targu sięgnęło GKS Katowice. Po dwóch częściach gry goście wygrywali 4:0. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 5:2 dla GKS-u. Dwie bramki zdobył Mathias Lehtonen. Najwięcej goli padło w Toruniu. Po pięciu minutach trzeciej tercji hokeiści Energi prowadzili już 6:0 i wydawało się, że losy spotkania są rozstrzygnięte. Trzy z tych bramek strzelił Patryk Kogut. Re-Plast Unia Oświęcim w końcówce zaczęła odrabiać straty, ale ostatecznie przegrała 4:6.