Kolarstwo torowe - PN: dwa miejsca na podium podczas drugiego dnia zmagań
Pierre-Yves Beaudouin / Wikimedia Commons / CC BY-SA 4.0

• Dodał: Kacper Tyczewski
  • Data publikacji: 11.09.2021, 08:38

Podczas drugiego dnia zmagań w Pucharze Narodów w Cali bardzo dobrze w jeździe na 1 kilometr zaprezentował się Patryk Rajkowski, który zajął drugie miejsce. Natomiast w wyścigu eliminacyjnym kobiet na trzeciej lokacie uplasowała się Nikol Płosaj.

Rajkowski świetnie pojechał w eliminacjach, gdzie z czasem 59,960 sekundy był drugi. Lepszy od niego był tylko Nicholas Paul z Trynidadu i Tobago. W finale Patryk Rajkowski uzyskał wynik 1:00,240, co dało mu znów drugie miejsce. Triumfował Nicholas Paul, który jako jedyny w finale złamał granicę jednej minuty. Na eliminacjach w jeździe na 1 kilometrów swój występ zakończył Mateusz Miłek, zajmując 11. miejsce.

Bardzo dobrze w wyścigu eliminacyjnym kobiet zaprezentowała się Nikol Płosaj. Nasza reprezentantka bardzo pewnie jechała przez całą rywalizację, co przełożyło się na miejsce na podium, a dokładnie na jego najniższy stopień. Polka przegrała tylko z Yareli Acevedo Mendozą i Ksenią Fedotową.

Natomiast w sprincie kobiet na starcie stanęły Urszula Łoś i Marlena Karwacka. W eliminacjach nasze reprezentantki uplasowały się odpowiednio na dziewiątej i jedenastej lokacie. Niestety później w 1/8 finału Polkom nie udało się pokonać swoich rywalek. Łoś była gorsza od Veroniki Jabornikowej, a Karwacka przegrała z Anis Amirą Rosidi. W całych zawodach triumfowała Martha Bayona Pineda, która w finale pokonała Mathildę Gros.

Odbyły się także dwie konkurencje, gdzie nie startował nikt z polskiej kadry. W wyścigu eliminacyjnym mężczyzn najlepszy był Akil Campbell, wygrywając na dwóch ostatnich sprintach z Kennym de Ketele i Christianem Arriagadą Pizarro. Za to w wyścigu indywidualnym na dochodzenie kobiet w finale Lily Williams pokonała Laurę Suessemilch.