WTA Cincinnati: szybka porażka Radwańskiej

• Data publikacji: 15.08.2018, 09:00

Agnieszka Radwańska do tej pory legitymowała się bilansem 7:0 w bezpośrednich spotkaniach z Czeszką Karoliną Pliskovą. Niestety, dzisiaj w turnieju Western & Southern Open rozgrywanym w Cincinnati Polka przegrała w dwóch setach. "Isia" od dłuższego czasu nie może się odnaleźć na zawodowych kortach.

Już w pierwszym gemie pierwszego seta Agnieszka Radwańska straciła swoje podanie. Od samego początku było widać. że to Karolina Pliskova będzie dyktować warunki na korcie. Czeszka była bardziej skoncentrowana i zdeterminowana, co zaowocowało prowadzeniem 4:1 z podwójnym przełamaniem. Kolejna część seta to już gra gem za gem, gdzie po drodze tenisistki oddały po razie swój serwis rywalce. Set zakończył się wygraną 6:3 na korzyść byłej liderki rankingu WTA. Pliskova w tej partii wygrała 10 z 11 piłek po pierwszym serwisie (91%).

Agnieszka w drugim secie poprawiła serwis i set ten nie był już tak jednostronny jak pierwszy. Tenisistki do stanu 4:3 dla Czeszki wygrywały swoje podania. Warto dodać również, że szósty gem, w którym serwowała "Isia", trwał blisko 10 minut. Kluczowym gemem dla seta i spotkania okazał się 8., którego Polka dość gładko przegrała. Czeszka przy stanie 5:3 miała do dyspozycji swoją największą broń, czyli serwis. Jak się chwilę później okazało, to Pliskova w dobrym stylu awansowała do kolejnej rundy. Spotkanie zakończyła asem.

Dla Agnieszki porażka ta oznacza, że nie będzie rozstawiona podczas tegorocznego US Open. W II rundzie Karolina Pliskova zmierzy się z Aryną Sabalenką.