EBL: Astoria ze zwycięstwem w swoim pierwszym meczu
Andrzej Romański/PLK

• Data publikacji: 11.09.2021, 17:45

Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz z opóźnieniem względem innych drużyn rozpoczęła nowy sezon Energa Basket Ligi. Zespół z Bydgoszczy w drugiej kolejce wygrał na wyjeździe z Asseco Arką Gdynia.

Pierwsze z trzech sobotnich spotkań Polskiej Ligi Koszykówki zostało rozegrane w Gdyni. Dopiero dzisiaj sezon rozpoczęła Astoria, której mecz pierwszej kolejki ze Stalą Ostrów Wielkopolski został przełożony. Asseco Arka w pierwszym spotkaniu ligi przegrała w Warszawie z Legią, ale do przerwy toczyła wyrównaną rywalizację z faworytem.

Astoria od razu objęła prowadzenie 5:0. Gospodarze w pierwszej kwarcie obronili niewielką stratę, a nawet przejęli prowadzenie. Pierwsza część gry zakończyła się celną trójką z bardzo trudnej pozycji w wykonaniu Mateusza Zębskiego. Dzięki temu goście wygrywali 29:27. Na początku drugiej kwarty Arka miała duże problemy ze skutecznością. Astoria z tego skorzystała i prowadziła 39:29. Goście jeszcze powiększyli zapas i do przerwy wygrywali 54:39. Druga odsłony spotkania zakończyła się wynikiem 25:12.

W drugiej połowie zespół Artura Gronka kontrolował sytuację na parkiecie i pewnie sięgnął po zwycięstwo. Na trzy minuty przed końcem zespół Astorii wypracował 20 punktów przewagi i ostatecznie wygrał 97:74. Goście trafili 13 z 25 rzutów za trzy punkty. Najskuteczniejszego zawodnika należy jednak szukać w szeregach Asseco Arki. Jest to Bartłomiej Wołoszyn, który zdobył 21 oczek, notując cztery celne trójki.

Asseco Arka Gdynia - Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz 74:97 (27:29, 12:25, 22:21, 13:22)

Arka: Wołoszyn 21, Musić 17, Dylewicz 16, Hrycaniuk 11, Bogucki 4, Wilczek 3, Tomaszewski 2, Perzanowski 0, Kowalczyk 0, Kaszowski 0, Lis, Walkowiak

Astoria: Zębski 18, Jorgensen 18, Nizioł 17, Chyliński 12, Cavars 9, Herndon 9, Pluta 6, Aleksandrowicz 3, Krasuski 3, Domarkas 2, Kutta 0, Loncar 0.