Koszykówka 3x3 - ME: triumf ze Słowenią i pierwsze miejsce w grupie

• Data publikacji: 11.09.2021, 17:18

Reprezentacja Polski w koszykówce 3x3 wygrała 21:14 ze Słowenią w drugim meczu grupowym na mistrzostwach Europy w Paryżu. Polacy triumfowali w grupie i pewnie awansowali do ćwierćfinału.

Wczoraj po wyrównanym meczu polscy koszykarze pokonali Estonię. Dzisiaj czekało ich przełożone spotkanie ze Słowenią. Tuż przed meczem z Biało-Czerwonymi, Słoweńcy zmierzyli się z Estończykami i przegrali 17:19. Tym samym rywalizacja z Polską była decydująca w kwestii awansu. Dodatkowo słoweński zespół grał w trzyosobowym składzie z powodu niejasnego wyniku testu jednego z koszykarzy. Trener Piotr Renkiel miał za to do dyspozycji: Przemysława Zamojskiego, Szymona Rducha, Pawła Pawłowskiego i Łukasza Diduszkę.

Bardzo szybko wynik rzutem za dwa punkty otworzył Przemysław Zamojski. Polski zespół bez większych problemów zdobył kilka punktów przewagi. Po trzech minutach było już 9:3, a chwilę później kolejną dwójkę dorzucił Zamojski. Słowenia odpowiedziała pierwszym w meczu trafieniem z dystansu. Polacy mieli nawet dziesięć punktów przewagi, ale Słoweńcy odrobili część strat. Na ponad dwie minuty przed końcem czasu mecz zakończył Łukasz Diduszko. Nasz zespół triumfował 21:14 i wygrał rywalizację w grupie B. Jutro w 1/4 finału o 17:00 Polacy zmierzą się z Holendrami.

Polska - Słowenia 21:14