Skoki narciarskie - LPK: Fettner najlepszy w Bischofshofen. Pięciu Polaków z punktami

• Dodał: Paweł Stańczyk
  • Data publikacji: 11.09.2021, 18:40

Manuel Fettner wygrał sobotni konkurs Letniego Pucharu Kontynentalnego w austriackim Bischofshofen. Najlepiej z Polaków spisał się Stefan Hula, który zajął 14. miejsce.

Austriak uzyskał dwukrotnie 130 metrów, co dało mu triumf z notą 259,5 pkt. 4,6 pkt mniej zgromadził Norweg Fredrik Villumstad (132,5 m; 126 m), a także Austriak Daniel Tschofenig (130 m; 127 m), którzy zajęli 2. pozycję. Tuż za podium uplasował się lider po pierwszej serii zawodów, Anze Lanisek, który skakał po 137,5 i 124 metry. Czołową szóstkę uzupełnili Austriacy, Markus Mueller i Mika Schwann.

Najlepiej z Polaków spisał się Stefan Hula (128 m; 126 m), który zajął 14. miejsce ze stratą 25,2 pkt. Na 16. pozycji uplasował się Aleksander Zniszczoł. 20. był Klemens Murańka, zaś w trzeciej dziesiątce sklasyfikowano Jakuba Wolnego i Macieja Kota. Pucharowych punktów nie zdołał wywalczyć Paweł Wąsek.