Serie A: Napoli wciąż bez straty punktów. Juventus przegrywa na wyjeździe

• Dodał: Paweł Stańczyk
  • Data publikacji: 11.09.2021, 20:00

W sobotnie popołudnie w Neapolu miejscowe Napoli mierzyło się z Juventusem Turyn. Rywalizacja odbyła się w ramach 3. kolejki piłkarskiej Serie A.

W dotychczasowych rundach lepiej spisywało się Napoli, które wygrała dwa spotkania. Juventus w pierwszych kolejkach zdołał na swoim koncie zapisać tylko punkt.

Po pierwszej połowie górą jednak goście, którzy w lutym przegrali w Neapolu 0:1. W 11. minucie błąd w defensywie popełnił Manolas, któremu piłkę wyłuskał Morata. Ten wbiegł w pole karne i strzałem z ostrego kąta pokonał golkipera gospodarzy. Chwilę później bliskie wyrównania Napoli. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego główkował Osimehena, ale pewnie interweniował Szczęsny.

W 43. minucie kunsztem bramkarskim popisał się Ospina, który w sytuacji sam na sam okazał się lepszym od Kulusevskiego. Pod koniec pierwszej części spotkania bramki do szatni szukał uderzający z dystansu Koulibaly, lecz ponownie dobrze w bramce gości zaprezentował się Szczęsny.

Do przerwy górą więc Stara Dama, choć zdecydowaną przewagę w posiadaniu piłki mieli Błękitni. Gospodarze aż ośmiokrotnie dogrywali futbolówkę z rożnego i przeprowadziło większą liczbę ataków.

Ostatecznie wynik meczu miejscowi wyrównali w 57. minucie. Co prawda strzał Insigne zdołał wybronić wspominany już Szczęsny, ale skuteczną okazała się dobitka w wykonaniu Politano. Gościom odpowiedzieć szło niezwykle trudno. W 67. minucie na strzał z dystansu zdecydował się Kulusevski, ale uderzył on wysoko nad bramką. Szanse nadziei na zatrzymanie aktywnego rywala przyjezdni mogli upatrywać w ich nieszczęściu. Kontuzji doznał Insigne, w miejsce którego w 73. minucie pojawił się Piotr Zieliński. Napoli walczyło jednak o pełną pulę, czego zwieńczeniem było kolejne trafienie. W 85. minucie z rzutu rożnego dośrodkowywał Zieliński, po czym w stronę własnej bramki zgrywał Kean. Futbolówkę zdołał co prawda odbić Szczęsny, ale ten okazał się bezradny przy dobitce Koulibaly'ego.

Ostatecznie piłkarze z Neapolu wciąż pozostają niepokonani i z kompletem punktów wskakują na pozycję lidera tabeli. Kolejne ligowe zadania na obie drużyny będą czekać po spotkaniach w europejskich pucharach. Turyńczycy we wtorek rozpoczną fazę grupową Ligi Mistrzów od smeczu z Malmo, zaś Napoli zmierzy się w Lidze Europy z Leicester City.

SSC Napoli - Juventus 2:1 (0:1)

Bramki: 57' Politano, 85' Koulibaly - 11' Morata

SSC Napoli: Ospina, Di Lorenzo, Manolas, Koulibaly, Mario Rui (90' Malcuit), Ruiz Pena, Elmas (46' Ounas), Zambo Anguissa, Politano (72' Lozano), Osimhen (90' Petagna), Insigne (73' Zieliński)

Juventus: Szczęsny, De Sciglio, Bonucci, Chiellini, Pellegrini (57' de Ligt), Earl McKennie (72' Ramsey), Rabiot, Locatelli, Bernardeschi, Morata (82' Kean), Kulusevski