EBL: Trefl Sopot lepszy w meczu z GTK Gliwice

• Data publikacji: 11.09.2021, 21:15

Trefl Sopot odniósł pierwsze zwycięstwo w sezonie Energa Basket Ligi. Ekipa z Trójmiasta wygrała u siebie z GTK Gliwice. Dla gości to druga porażka w rozgrywkach.

Trefl Sopot i GTK Gliwice przegrały dość niespodziewanie swoje mecze w pierwszej kolejce. Dzisiaj zespoły Marcina Stefańskiego i Roberta Witki liczyły na osiągnięcie pierwszego zwycięstwa w sezonie. Mecz rozpoczął się od prowadzenia 5:0 GTK. Trefl odrobił straty, ale goście ponownie odskoczyli. Tym razem na 22:14, a pierwszą kwartę wygrali 24:20. Koszykarze Treflu potrzebowali trochę czasu na złapanie właściwego rytmu. W połowie drugiej odsłony spotkania ekipa z Gliwic wygrywała 37:29. Od tego stanu gospodarze zanotowali serię punktową 10:0 i po raz pierwszy byli na prowadzeniu. Po dwudziestu minutach Trefl prowadził 44:39.

Gra w trzeciej kwarcie była wyrównana, ale do pewnego momentu. Na dwie minuty przed jej zakończeniem trójkę na 63:56 trafił Karol Gruszecki. Warto dodać, że trzy minuty wcześniej Trefl przegrywał 52:56. Przed zakończeniem kwarty gospodarze jeszcze powiększyli swoją przewagę. Po trzydziestu minutach na tablicy widniał wynik 69:58. Spotkanie zakończyło się celnym rzutem za trzy punkty Dariousa Motena i rezultatem 91:68 na korzyść gospodarzy, którzy w ostatniej kwarcie stracili zaledwie dziesięć punktów. Po 17 oczek rzucili Brandon Young (Trefl) i Jabarie Hinds (GTK).

Trefl Sopot - GTK Gliwice 91:68 (20:24, 24:15, 25:19, 22:10)

Trefl: Young 17, Moten 12, Gruszecki 12, Sharma 11, Leończyk 10, Davis 9, Kolenda 8, Franke 8, Szlachetka 4, Ziółkowski 0, Łałak 0, Klawa 0

GTK: Hinds 17, Williams 12, Ramstedt 12, Stumbris 11, Woods 7, Wiśniewski 4, Gołębiowski 2, Szymański 2, Put 1, Podulka, Busz, Adamczak.