Bundesliga: Bayern wygrał w Lipsku, Jamal Musiala show
Ungry Young Man/Flickr

• Dodał: Krzysztof Dunaj
  • Data publikacji: 11.09.2021, 20:33

Bayern Monachium na wyjeździe pokonał RB Lipsk 4:1 w ramach 4. kolejki Bundesligi. Robert Lewandowski po raz czwarty z rzędu strzelił bramkę na ligowych boiskach. Bawarczycy dzięki wygranej mają na koncie trzecie zwycięstwo i zajmują drugie miejsce w tabeli. Natomiast dla RB Lipska jest to trzecia porażka w sezonie 2021/22.

Choć posiadanie piłki w pierwszej połowie było podobne, przebieg spotkania do przerwy cały czas kontrolował Bayern Monachium. Pomogła w tym bramka zdobyta z rzutu karnego w 12. minucie rywalizacji. Jedenastkę na bramkę pewnie zamienił kapitan reprezentacji Polski Robert Lewandowski. Kilka minut później goście mieli kolejną dogodną sytuację na powiększenie prowadzenia. Ponownie w akcji ofensywnej główną rolę odegrał napastnik z numerem dziewiątym. Polak z prawej strony boiska płasko wbił piłkę w pole karne rywala. Na szczęście dla bramkarza Lipska, obrońca w ostatniej chwili ubiegł Serge'a Gnabry'ego przed strzałem z bliskiej odległości. Gospodarze również stwarzali niebezpieczne akcje. Najlepszą z nich miał Dani Olmo, który posłał silne uderzenie w stronę bramki Manuela Neuera, ale ten wyciągnął się jak struna i końcówkami palców przeniósł piłkę nad poprzeczką.

Po 45 minutach kibice Bawarczyków” mieli powody do zadowolenia, ale także do niepokoju, ponieważ Serge Gnabry musiał opuścić boisko z powodu kontuzji. W jego miejsce wszedł Jamal Musiala, który już dwie minuty po przerwie strzelił bramkę na 2:0. RB Lipsk nie zamierzał odpuszczać i chwilę później Andre Silva trafił do siatki Bayernu. Euforia na stadionie szybko zmieniła się w niezadowolenie, gdyż po analizie VAR sędzia główny Deniz Aytekin pokazał, że zawodnik był na pozycji spalonego. Wideoweryfikacja nie była dzisiaj po stronie Byków”. Wcześniej po jej użyciu arbiter odgwizdał rzut karny.

Czerwoni” wykorzystali nieuwagę miejscowych, szybko przenosząc grę na ich stronę i zdobywając trzecią bramkę. Na listę strzelców wpisał się Leroy Sane, natomiast asystę zanotował Jamal Musiala. Zwieńczeniem pierwszego kwadransa była zdobyta bramka numer jeden przez gospodarzy. Piękny strzał z dystansu w prawy górny róg oddał Konrad Laimer. Druga część meczu była całkowitym przeciwieństwem pierwszej. Piłkarze obu zespołów mieli więcej wolnej przestrzeni w środku pola, a murawa przypominała poligon strzelecki. Ostatnią bramkę w meczu w doliczonym czasie gry zdobył Maxim Choupo-Moting, który w 60. minucie zmienił Roberta Lewandowskiego.

RB Lipsk - Bayern Monachium 1:4 (0:1)

Bramki: 58’ K. Laimer - 11’ R. Lewandowski, 47’ J. Musiala, 54’ L. Sane, 90+2’ M. Choupo-Moting

Lipsk: Gulacsi (C) – Mukiele, Orban (80. Klostermann), Simakan, Angelino (59. Gvardiol) – Laimer (59. Haidara), Kampl – Szoboszlai, Olmo (59. Forsberg), Nkunku – Andre Silva (71. Y. Poulsen)

Bayern: Neuer (C) – Pavard (75. Sule), Upamecano, Lucas Hernandez, A. Davies – Kimmich, Muller (75. Stanisić), Goretzka (59. Sabitzer) – Gnabry (45+1. Musiala), Lewandowski (59. Choupo-Moting), Sane

Sędzia: Deniz Aytekin