Skoki narciarskie - LPK: Tschofenig najlepszy w niedzielnym konkursie w Bischofshofen. Murańka z rekordem
Christian Bier / Wikipedia.org

• Dodał: Paweł Stańczyk
  • Data publikacji: 12.09.2021, 11:50

Daniel Tschofenig wygrał niedzielny konkurs LPK w austriackim Bischofshofen. Rekord skoczni zanotował Klemens Murańka, który zajął 11. miejsce.

Na półmetku zawodów 3. miejsce zajmował Klemens Murańka, który uzyskał 148 metrów, co było nowym rekordem skoczni. W finale Polak skoczył tylko 127 metrów i spadł w klasyfikacji na 11. pozycję, choć i tak pozostał najlepszym z Polaków.

Po zwycięstwo sięgnął natomiast Austriak Tschofenig, który skakał po 139,5 i 142 metry, dzięki czemu zgromadził 251,5 pkt. 10,6 pkt mniej zdobył Słoweniec Anze Lanisek (135 m; 135 m), który zajął 2. miejsce. Czołową trójkę uzupełnił lider Estończyk Artti Aigro (139,5 m; 130,5 m). W pierwszej szóstce znaleźli się ponadto: Manuel Fettner, Benjamin Oestvold i Urlich Wohlgenannt.

Pucharowe punkty zdobyło łącznie pięciu Polaków. Oprócz Murańki tej sztuki dokonali 13. Stefan Hula (123,5 m; 132,5 m), jak również Aleksander Zniszczoł (130,5 m; 122 m), Jakub Wolny (122 m; 118,5 m) i Paweł Wąsek (118,5 m; 113 m), których sklasyfikowano w trzeciej dziesiątce. Do finału nie zdołał awansować Maciej Kot.