EBL: pewne zwycięstwo Legii

• Data publikacji: 12.09.2021, 17:30

Koszykarze Legii Warszawa sięgnęli po drugie zwycięstwo w sezonie Energa Basket Ligi. Przed własną publicznością pokonali 105:68 Twarde Pierniki Toruń.

W Warszawie spotkały się drużyny, które odniosły zwycięstwa w pierwszej kolejce. Legia pewnie pokonała Asseco Arkę Gdynia, a Twarde Pierniki po emocjonującej końcówce niespodziewanie wygrały z Treflem Sopot. W meczu z czwartą ekipą poprzedniego sezonu torunianie nie sprawili już niespodzianki. Już po sześciu minutach Legia miała dwucyfrową przewagę - 20:9. Po pierwszej kwarcie gospodarze mieli już komfortowy zapas - 27:14. W drugiej części spotkania zespół Wojciecha Kamińskiego wypracował nawet 20 punktów przewagi, a do przerwy prowadził 55:40. Liderem warszawskiej drużyny był Raymond Cowels, który zdobył w 20 minut 17 punktów, trafiając pięć rzutów za trzy punkty.

W drugiej połowie gospodarze bez problemów utrzymywali wysoką przewagę, a nawet ją powiększyli. W drugiej połowie Legia zdobyła 50 punktów, a straciła zaledwie 28. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 105:68. Koszykarze Legii pokazali dużą moc w ofensywie. Najskuteczniejszym zawodnikiem był Cowels, który po zmianie stron dorzucił jeszcze jedną trójkę i zakończył mecz z dorobkiem 20 oczek. Aż sześciu koszykarzy gospodarzy zdobyło przynajmniej 10 punktów.

Legia Warszawa - Twarde Pierniki Toruń 105:68 (27:14, 28:26, 29:20, 21:8)

Legia: Cowels 20, Abdur-Rakhman 17, Sharkey 15, Skifić 14, Koszarek 11, Kemp 10, Kulka 8, Wyka 6, Kamiński 2, Sadowski 2, Didier-Urbaniak

Twarde Pierniki: Watson 18, Eads 14, Thompson 12, Cel 10, Spight 6, Kołodziej 3, Samsonowicz 3, Diduszko 2, Grochowski 0, Janczak 0, Sowiński 0.