Koszykówka 3x3 - ME: Polacy w półfinale!

• Data publikacji: 12.09.2021, 17:19

Reprezentacja Polski w koszykówce 3x3 awansowała do półfinału mistrzostw Europy! Polski zespół w 1/4 finału wygrał 21:14 z Holandią.

Polacy zakończyli rywalizację w grupie B na pierwszym miejscu po wygranych z Estonią i Słowenią. Tym samym w ćwierćfinale zmierzyli się z drugim zespołem grupy D, którym była Holandia. W fazie grupowej rywale naszej drużyny wygrali z Izraelem i przegrali 19:20 z Rosją. Spotkanie ćwierćfinałowe było niezwykle wyrównane. Oglądaliśmy przede wszystkim grę do kosza, więc akcje głównie kończyły się zdobyczą zaledwie jednego punktu.

Po pięciu minutach Holendrzy prowadzili 7:5. Dopiero w szóstej minucie pierwszą dwójkę dla naszego zespołu trafił Przemysław Zamojski. Po celnym rzucie zza łuku Łukasza Diduszki Polacy wyszli na prowadzenie 11:10, a chwilę później dwójkę dorzucił także Szymon Rduch. Polska drużyna na dwie minuty przed końcem prowadziła 17:12. Na minutę przed zakończeniem czasu Zamojski rzucił za dwa punkty, a wynik na 21:14 z linii rzutów wolnych ustalił Paweł Pawłowski. Tym samym Polacy wywalczyli awans do półfinału. O 19:45 polski zespół zmierzy się z Litwą albo Ukrainą.

Polska - Holandia 21:14