PKO Ekstraklasa: remis w starciu Rakowa z Lechem

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 12.09.2021, 20:13

Raków Częstochowa zremisował 2:2 z Lechem Poznań. Goście zostali kolejną drużyną, która odrobiła w tej kolejce stratę dwóch bramek. Tym samym ekipa Macieja Skorży pozostała jedyną niepokonaną drużyną obok Śląska Wrocław.

Zdecydowanie lepiej hitowe starcie rozpoczęli gospodarze. Pierwszy kwadrans zakończyli bramką z rzutu karnego Marcina Cebuli. Częstochowianie mogli pójść za ciosem, lecz kilka minut później niewiele pomylił się Walerian Gwilia. Trenerowi Markowi Papszunowi szyki zaczęły psuć kontuzje. W pierwszej połowie boiska z kontuzją opuścili Cebula i Milan Rundić.

Ponownie efektownie drugą część gry rozpoczął zespół Rakowa, który za sprawą gola zdobytego głową przez Sebastiana Musiolika, podwyższył prowadzenie. Po uzyskaniu dwubramkowe przewagi gospodarze cofnęli się na własną połowę. Z perspektywy czasu nie można tego zaklasyfikować jako dobry ruch. Piłki na zabicie meczu nie wykorzystał Fabio Sturgeon. Grek uderzył ponad bramką Lecha. Chwilę później było już 2:1. Po dograniu Jakuba Kamińskiego do branki trafił Joao Amaral. Za kwadrans na tablicy wyników widniał już remis. Nieodpowiedzialne zachowanie w polu karnym dało gościom rzut karny. Jedenastkę wykorzystał Mikael Ishak. Oba zespoły miały szanse, żeby przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Próbowali Gwilia, Wdowiak, a idealną sytuację zmarnował Amaral. Remisowy rezultat utrzymał się do końca widowiska.

Raków Częstochowa - Lech Poznań: 2:2 (1:0)

Bramki: 14' Cebula (k.), 48' Musiolik - 57' Amaral, 73' Ishak (k.)

Raków: Kovacević - Tudor, Niewulis Rundić (29' Petrasek) - Długosz (78' Szelągowski), Poletanović (78' Sapała), Gwilia, Cebula (39' Wdowiak), Sturgeon - Musiolik (78' Guedes

Lech: van der Hart - Douglas, Satka, Salamon, Czerwiński (46' Pereira) - Murawski (46' Amaral), Karlstrom, Ba Loua (71' Skóraś), Tiba (71' Kwekweskiri), Kamiński (80' Ramirez) - Ishak

Żółte kartki: 31' Poletanović, 70' Petrasek, 90+4' Wdowiak - 70' Tiba, 70' Ishak, 87' Douglas

Sędzia: Szymon Marciniak