Rudoł i Kujawiak rozpoczynają turniej od zwycięstwa

• Data publikacji: 10.05.2018, 18:30

Maciej Rudol i Kacper Kujawiak od wygranej z Austriakami Winterem i Horlem rozpoczęli trzygwiazdkowy turniej rangi World Tour w Lucernie. Rudol i Kujawiak są już jedynymi naszymi przedstawicielami w Szwajcarii, bowiem wczorajszych kwalifikacji nie przeszli Mateusz Paszkowski i Mateusz Łysikowski oraz Martyna Kłoda i Agata Ceynowa.

Pojedynek Polaków z Austriakami miał niezwykle wyrównane oblicze i do wyłonienia zwycięzcy potrzebny był tie - break. Gra w pierwszych dwóch setach odbywała się na przewagi. Z wygranej w inauguracyjnej partii cieszyli się Winter i Horl (22:24). Kolejne dwa sety padły jednak łupem biało - czerwonych. Najpierw nasi kadrowicze uporali się z rywalami do 21, a następnie w tie - breaku pokonali przeciwników do 13.

Wygrana Rudola i Kujawiak oznacza, że w kolejnym pojedynku zmierzą się z Serbami Kolariciem i Bastą, którzy także potrzebowali trzech partii do zwycięstwa w meczu z chilijskimi braćmi Grimalt.