PGNiG Superliga: pokaz mocy Vive i Wisły, niespodzianka w Puławach

• Dodał: Seweryn Czernek
  • Data publikacji: 12.09.2021, 21:45

Niedzielne spotkania zakończyły drugą kolejkę nowego sezonu rozgrywek PGNiG Superligi. Swoje drugie pojedynki pewnie wygrały zespoły z Kielc i Płocka, a niespodziewaną porażkę u siebie poniosły Azoty-Puławy. Największe widowisko stworzyli jednak na zamknięcie rundy szczypiorniści Chrobrego Głogów i Górnika Zabrze.

Zawodnicy Łomży Vive Kielce rozpoczęli drugą rundę zmagań, podejmując u siebie Gwardię Opole. Gospodarze, zgodnie z przewidywaniami, szybko pokazali swoją wyższość nad rywalami, odskakując na 5:0. Niedługo później a tablicy widniał wynik 13:3, co tylko podkreślało różnicę klas dzielącą oba zespoły, a na przerwę kielczanie schodzili prowadząc 23:14. Przyjezdni nie byli w stanie nawiązać rywalizacji z faworytami, którzy kontynuowali swoją pewną grę w drugiej połowie, by finalnie odprawić opolan 40:24. Równie pewną wygraną na wyjeździe zanotowała druga siła krajowej piłki ręcznej, Wisła Płock. Lepszy początek spotkania zanotowali zawodnicy Wybrzeża Gdańsk, odskakując na 2-3 bramki, jednak rywale z czasem doprowadzili do remisu 10:10, by później objąć prowadzenie. Ekipa z Płocka zaczęła budować przewagę, by pierwszą połowę zakończyć wynikiem 15:19. Po powrocie na boisko przyjezdni włączyli wyższy bieg i wywindowali swoją grę na swój solidny poziom, by dokładać gdańszczanom kolejne trafienia. Ostatecznie Wisła pokonała rywali 25-37.

Niespodziewanym rezultatem zakończył się niedzielny pojedynek Azotów-Puławy z MKS-em Kalisz. Mocne otwarcie zaliczyli gospodarze, szybko odskakując na 8:1. Z biegiem czasu rywale skracali dystans, by na przerwę schodzić z trzema trafieniami z tyłu i wynikiem 17:14. Szczypiorniści z Kalisza po powrocie na boisko szybko wyrównali wynik, by później toczyć wyrównaną rywalizację z faworytami. Końcówka spotkania należała już do MKS-u, który ostatnich minutach odskoczył na dwie bramki, by finalnie pokonać brązowych medalistów poprzedniego sezonu 27:29.

Zdecydowanie najwięcej emocji dostarczyło kibicom starcie zamykające drugą kolejkę, w którym Chrobry Głogów podejmował Górnika Zabrze. Pierwszą połowę z trzema trafieniami z przodu zakończyli przyjezdni, którzy na tym etapie prowadzili 17:20. Równie wyrównane zawody obie drużyny rozgrywały po przerwie, jednak tym razem trzy bramki więcej strzelili głogowianie, kończąc pojedynek remisem 35:35. O losach zwycięstwa zadecydowały rzuty karne, które lepiej wypadły w wykonaniu ekipy z Zabrza. Przyjezdni ostatecznie tryumfowali 39:40, zapisując na swoje konto dwa punkty, a gospodarzom na pocieszenie zostało jedno "oczko".

Wyniki spotkań 2. kolejki:

Łomża Vive Kielce - Gwardia Opole 40:24 (23:14)

Piotrkowianin Piotrków Trybunalski - SPR Stal Mielec 28:26 (15:13)

MMTS Kwidzyn - Sandra Spa Pogoń Szczecin 24:22 (13:13)

Torus Wybrzeże Gdańsk - ORLEN Wisła Płock 25:37 (15:19)

Azoty-Puławy - Energa MKS Kalisz 27:29 (17:14)

Grupa Azoty Unia Tarnów - MKS Zagłębie Lublin 28:27 (16:14)

Chrobry Głogów - Górnik Zabrze 39:40 (17:20)

Seweryn Czernek

O igrzyskach piszę od niedawna, ale z igrzyskami jestem już od wielu lat. Dziennikarz z wykształcenia i pasji. Fanatyk wielu dyscyplin, a w Poinformowanych zajmuję się siatkówką, biathlonem, biegami narciarskimi, tenisem oraz podnoszeniem ciężarów.