Serie A: AS Roma rzutem na taśmę pokonała Sassuolo!
Alexdevil/Wikimedia Commons

• Dodał: Patryk Pyszka
  • Data publikacji: 12.09.2021, 22:50

AS Roma rzutem na taśmę wydarła zwycięstwo w meczu z Sassuolo. Mecz długo był wymianą ciosów, obfitował sytuacje bramkowe. Ostatecznie Stephan El Shaarawy w 91. minucie ustalił wynik spotkania znakomitym uderzeniem ze skraju pola karnego.

Od początku spotkania to drużyna prowadzona przez Alessio Dionisiego dyktowała warunki gry. Wydawało się nawet, że udokumentowali to bramką, ale ostatecznie gol autorstwa Domenico Berrardiego nie został uznany ze względu na spalonego Giacomo Raspadoriego. AS Roma szybko odpowiedziała, bo w 37. minucie Lorenzo Pellegrini szybko wykonał rzut wolny i idealnie dograł do wychodzącego na pozycję Bryana Cristante, który pewnie pokonał stojącego między słupkami Andreę Consigliego. Rzymianie schodzili do szatni z jednobramkową przewagą, choć to Sassuolo do przerwy sprawiało lepsze wrażenie.

Po zmianie stron w 57. minucie goście doprowadzili do wyrównania. Po kapitalnej akcji Gianluci Scamacci i Domenico Berardiego do siatki trafił Filip Djuricic, który wykorzystał podanie mistrza Europy sprzed kilku miesięcy. W doliczonym czasie gry kapitalnym strzałem z dystansu trzy punkty dla podopiecznych Jose Mourinho zapewnił Stephan El Shaarawy. Asystował przy tym golu Eldor Shomurodov.

Wcześniej AC Milan pewnie pokonał Lazio 2:0 i wspólnie z SSC Napoli i AS Romą ma komplet punktów po trzech kolejkach Serie A.

AS Roma – US Sassuolo 2:1 (1:0)

Bramki: 37' Cristante, 91' El Shaarawy – 57' Djuricic

AS ROMA (4-2-3-1): Rui Patricio; Karsdorp (89' Reynolds), Mancini, Ibañez, Vina; Veretout (74' Perez), Cristante; Zaniolo (74' Shomurodov), Pellegrini, Mkhitaryan (70' El Shaarawy); Abraham.

SASSUOLO (4-2-3-1): Consigli; Toljan, Chiriches, Ferrari, Rogerio; Lopez, Frattesi (84' Ayhan); Berardi (77' Defrel), Djuricic (84' Traore), Boga (89' Kyriakopoulos); Raspadori (46' Scamacca)

Żółte kartki:  43' Ibanez, 67' Cristante – 36' Chirches

Sędzia: S.Sozza