Kolarstwo torowe - PN: złoto w madisonie, brąz Łoś

• Data publikacji: 13.09.2021, 09:08

Ostatniego dnia Pucharu Narodów w kolarstwie torowym w kolumbijskim Cali polscy kolarze zdobyli dwa kolejne medale. Złoto w madisonie wywalczyły siostry Pikulik, a Urszula Łoś zajęła trzecie miejsce w keirinie.

Daria i Wiktoria Pikulik zdominowały rywalizację w liczącym 130 okrążeń madisonie. Żaden z duetów nie nadrobił rundy, a Polki wygrały 10 z 11 "zwykłych" sprintów. Na metę przyjechały szóste, ale i tak triumfowały z dorobkiem 53 punktów. Drugie były Ukrainki - Ksenia Fedotowa i Tetjana Klimczenko z wynikiem 22 punktów. Podium uzupełniły Kolumbijki Lina Hernandez Gomez i Lina Mabel Rojas Zapata z dorobkiem 21 oczek.

W keirinie wystartowało 13 zawodniczek w tym Urszula Łoś i Marlena Karwacka. Awans do finału wywalczyła tylko Łoś, która w pierwszej rundzie finiszowała na trzeciej pozycji. Karwacka była piąta, a potem w finale B zajęła trzecią pozycję. Na podium stanęła Urszula Łoś. Polka finiszowała na trzeciej pozycji za Marthą Bayoną Pinedą i Yuli Verdugo Osuną. W sprincie rywalizowali Patryk Rajkowski i Daniel Rochna, którzy w kwalifikacjach zajęli odpowiednio siódme i ósme miejsce. W 1/8 finału Rajkowski wygrał z Muhammadem Sahromem, a Rochna z Ryanem Dodykiem. Polacy zakończyli swoje zmagania na ćwierćfinale, gdzie przegrali ze swoimi rywalami 0:2. Rochna z Nicholasem Paulem, a Rajkowski z Nickiem Wammesem. Ostatecznie Paul został zwycięzcą zawodów.