Piłka ręczna - Bundesliga: zwycięstwo Magdeburga w hicie

• Data publikacji: 13.09.2021, 09:46

W weekend rozegrano drugą kolejkę Bundesligi piłkarzy ręcznych. Jedynie pięć zespołów ma na swoim koncie komplet zwycięstw, w tym SC Magdeburg, który wygrał z Rhein-Neckar Loewen.

Magdeburg w wyjazdowym spotkaniu z Rhein-Neckar Loewen prowadził praktycznie przez cały mecz. Już po kilku minutach wygrywał 4:1, a w 22. minucie prowadził nawet 12:6. W drugiej połowie gospodarze zaczęli odrabiać straty. Na trzy minuty przed końcem Uwe Gensheimer trafił z rzutu karnego na 25:26. Do końca spotkania dwie bramki rzucił tylko SC Magdeburg i triumfował 28:25. Piotr Chrapkowski zdobył jedną bramkę. Zespołowi Rhein-Neckar nie pomogło 11 trafień Gensheimera.

Do niespodzianki doszło we Flensburgu. Wikingowie jedynie zremisowali z HC Erlangen. Na pięć minut przed końcem gospodarze prowadzili 26:23, ale ostatecznie zremisowali 27:27. W ostatniej akcji meczu czerwoną kartkę otrzymał Lasse Svan, a bramkę na remis rzucił Christoph Steinert. Maciej Gębala zdobył trzy bramki, a jego SC DHfK Leipzig przegrało 25:30 z Fuchse Berlin. Ekipa ze stolicy, Magdeburg, Bergischer, THW Kiel i Frisch Auf Goppingen mają na swoim koncie po cztery punkty.