Podsumowanie LM: koniec przygody Spartaka Trnava, wpadka Celticu

• Data publikacji: 15.08.2018, 18:33

Wczoraj zakończyła się trzecia runda eliminacji ligi mistrzów. Najwięcej emocji znów dostarczyli piłkarze Spartaka Trnava, ale ciekawie było też w Atenach, gdzie AEK grał z Celticem Glasgow. Całe spotkanie w barwach Dynama Kijów rozegrał Tomasz Kędziora.

BATE Borysów - Karabach Agdam

Po pierwszym meczu w lepszej sytuacji byli piłkarze z Białorusi, którzy wygrali na wyjeździe 1:0. Jednak od samego początku lepiej prezentowali się goście, którzy dłużej utrzymywali się przy piłce i stwarzali więcej sytuacji podbramkowych. Dość niespodziewanie w 20. minucie to BATE wyszło na prowadzenie. Jeden z zawodników Karabachu w karygodny sposób podał piłkę wszerz boiska, a tę przejął Mirko Ivanić i po długim rajdzie pokonał Hanesa Halldorssona.

W drugiej połowie obraz gry się niewiele zmienił, ale to cały czas Białorusini byli w komfortowej sytuacji. Po niespełna dziesięciu minutach goście doprowadzili do wyrównania. Dośrodkowanie z lewej strony boiska na długi słupek bramki Denisa Scherbitskyego przejął Mahir Madatov, zgrał piłkę w pole bramkowe, tam czekał Michel, który głową wbił ją do siatki. Gości już nie było stać na więcej bramek, a na dodatek kończyli ten mecz w osłabieniu po drugiej żółtej kartce dla Innocenta Emeghary. Jakub Rzeźniczak przesiedział całe spotkanie na ławce rezerwowych.

AEK Ateny - Celtic Glasgow

Po remisie na Celtic Park w nieco lepszej sytuacji przed rewanżem byli mistrzowie Grecji. Rzeczywiście bardzo szybko się to potwierdziło, choć to goście lepiej się prezentowali. W 6. minucie Niklas Hult po indywidualnej akcji na skrzydle, pociągnął do linii końcowej i wycofał piłkę do wbiegającego w pole karne Rodrigo Galo. Ten płaskim strzałem tuż przy słupku nie dał żadnych szans Craigowi Gordonowi. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie.

Pięć minut po wznowieniu gry było już 2:0 dla gospodarzy. Rzut wolny wykonywał Galo, dośrodkował w pole karne na głowę Konstantinosa Lambropoulosa, a ten również głową zgrał piłkę do Marko Livaji, który dopełnił formalności. Celtic miał przewagę praktycznie w każdym elemencie gry, ale to Grecy strzelali gole. Szczęście uśmiechnęło się do gości w 78. minucie. Callum McGregor wrzucił piłkę spod linii końcowej, a do bramki Vasiliosa Barkasa trafił rezerwowy Scott Sinclair. Na więcej już nie starczyło czasu i to AEK awansował do decydującej fazy eliminacji.

Spartak Trnava - Crvena Zvezda Belgrad

Pogromcy warszawskiej Legii, którzy jak do tej pory rewelacyjnie spisywali się w tych eliminacjach mogli mieć spore nadzieje na kolejny awans tym bardziej, że w Belgradzie zremisowali 1:1. Mecz zaczął się wprost fantastycznie dla Słowaków, którzy już w 6. minucie objęli prowadzenie. W środku boiska, Erik Jirka podał piłkę do wychodzącego na wolne pole Andreja Kadleca, a ten dograł idealnie na głowę Marka Bakosa, który pokonał byłego bramkarza Korony Kielce Milana Borjana. Na odpowiedź Crveny nie trzeba było długo czekać, gdyż minutę później był już remis. Piłkę z prawego skrzydła dośrodkował Nikola Stojiljković, zaś mocnym strzałem głową do wyrównania doprowadził El Ben.

Druga połowa w wykonaniu obu drużyn była bardzo wyrównana, a sytuacji podbramkowych było jak na lekarstwo. W regulaminowym czasie gry gole już nie padły, więc do rozstrzygnięcia kwestii awansu potrzebna była dogrywka. W tej, nieco więcej sił zachowali goście i w 98. minucie wyszli na prowadzenie. Tym razem El Ben podawał, a bramkę jak się później okazało na wagę awansu zdobył Nemanja Radonjić. Jeszcze w doliczonym czasie gry, a konkretnie w 122. minucie, piłkarze Spartaka mieli rzut karny. Obrońca gości Milan Rodić zamiast kopnąć piłkę trafił w Ivana Hladika. Do piłki podszedł Boris Godal, ale... trafił w poprzeczkę. Gdyby jednak zdobył bramkę, to i tak by nic pomogło, ponieważ Serbowie mieliby dwa gole zdobyte na wyjeździe. W taki też sposób skończyła się przygoda Spartaka Trnava z Ligą Mistrzów.