Tenis - WTA Luksemburg: Rosolska odpada w pierwszej rundzie debla

• Dodał: Konrad Klusak
  • Data publikacji: 13.09.2021, 17:56

Alicja Rosolska oraz Vivian Heisen odpadły w pierwszej rundzie debla w turnieju WTA Tour w Luksemburgu. Polce i Niemce w tym turnieju skrzydeł rozwinąć nie dał norwesko-rosyjski duet Ulrikke Eikeri-Wawrara Graczewa.

O wyniku pierwszego seta zadecydował już pierwszy serwis. Polsko-niemieckiej parze udało się przełamać już na otwarcie, a później żadna ze stron nie popełniła błędu, choć kilka razy było o włos od break'a. W drugim secie także zadecydował jeden błąd, tym razem jednak w ostatnim gemie pomyłki dopuścił się duet w którym grała Polka. Oba sety zakończyły się zatem wynikiem 6:4 - po razie dla każdego z duetów.

W tiebreak'u oglądaliśmy festiwal błędów. Po raz pierwszy punkt z własnego serwisu oddała para Ulrikke Eikeri-Wawrara Graczewa dzięki czemu Alicja Rosolska oraz Vivian Heisen wyszły na prowadzenie 3:1. Później od stanu 4:2 było aż sześć z rzędu przegranych serwisów. Polka i Niemka utrzymały zatem swoją przewagę. Później jednak polsko-niemiecki duet dwukrotnie straciły punkty z własnego serwisu. Zawodniczki próbowały jeszcze odrobić straty, lecz nie były w stanie.

Vivian Heisen/Alicja Rosolska (USA/USA) - Ulrikke Eikeri/Wawrara Graczewa (NOR/RUS) - 6:4, 4:6, 8:10