Amp Futbol - ME: Polacy gromią Izrael!

• Dodał: Radosław Kępys
  • Data publikacji: 14.09.2021, 19:19

We wtorek, na stadionie Prądniczanki Biało-Czerwoni pokonali Izrael 8:0 i tym samym zapewnili sobie awans do ćwierćfinału. O pierwsze miejsce w grupie Polacy powalczą w środę z Hiszpanią.

Podopieczni trenera Marka Dragosza zamierzali pójść za ciosem i po zwycięstwie nad Ukrainą (3:0), chcieli ograć zawodników z Izraela. Szybko ten plan wdrożyli w życie, gdy w 11. minucie gry wynik otworzył Tomasz Miś. Sześć minut później, na - 2:0 podwyższył Kamil Grygiel i takim też wynikiem zakończyła się pierwsza połowa.

Po zmianie stron gole dla Polaków posypały się jak z rogu obfitości. Dwie minuty po wznowieniu gry trafił Bartosz Łastowski, zaś w 32. minucie było już - 4:0, po strzale Mariusza Adamczyka. Nie minęło kolejne 180 sekund i na listę strzelców wpisał się Krystian Kapłon. Ten sam zawodnik podwyższył na - 6:0, w 41. minucie spotkania. Później, ponownie trafił jeszcze Miś, a dzieła zniszczenia dopełnił Przemysław Fajtanowski, ustalając na 8:0, dwie minuty przed końcowym gwizdkiem sędziego.

Polska - Izrael 8:0 (3:0)
11' 46' Tomasz Miś, 17' Kamil Grygiel, 27' Bartosz Łastowski, 32' Mariusz Adamczyk, 35', 41' Krystian Kapłon, 53' Przemysław Fajtanowski