MŚ U18: Polki bez szans w starciu z Dunkami

• Data publikacji: 15.08.2018, 20:31

Na 1/8 finału zakończyły swój udział w rozgrywanych w Kielcach Mistrzostwach Świata do lat 18 polskie piłkarki ręczne. W dzisiejszym meczu o awans do najlepszej "ósemki" podopieczne Agnieszki Truszyńskiej uległy Dunkom 20:30 (9:12).

Na sześć rozgrywanych dotychczas młodzieżowych mistrzostw świata, Dunki sześć razy kończyły ten turniej w najlepszej "ósemce". Poza historią, na nasze rywalki wskazywały dziś również (a może przede wszystkim) wyniki spotkań grupowych - miażdżące zwycięstwo nad mocnymi Szwedkami, łatwe wygrane z Chorwacją, Chile oraz Egiptem i tylko jedna porażka, z Węgierkami. Skandynawki były zdecydowanymi faworytkami tego spotkania.

I niestety, nie zawiodły. To starcie wyrównany przebieg miało tylko do 20. minuty, kiedy to tablica świetlna w Hali Legionów po raz ostatni wskazała rezultat remisowy (8:8). Od tego czasu rozpoczęło się systematyczne budowanie przewagi przez Dunki. Do przerwy były to trzy bramki, po dziesięciu minutach drugiej połowy już sześć, chwilę później - osiem, a ostatecznie - dziesięć. Szczypiornistki ze Skandynawii triumfowały 30:20 i to one cieszą się z awansu do ćwierćfinału mistrzostw świata.

W zespole zwyciężczyń szczególnie wyróżniły się dziś dwie zawodniczki - Emilie Bodholdt Steffensen (8 bramek) oraz Andrea U Aagot Hansen (7 bramek na 100% skuteczności). Po naszej stronie najwięcej - sześć trafień - zapisała na swoje konto Katarzyna Cygan. Zabrakło dziś wyraźnie Magdy Więckowskiej - nasza dotychczasowa liderka na tym turnieju, na dziesięć prób, tylko raz trafiła do bramki rywalek.

Biało-Czerwone rozegrają w Kielcach jeszcze jedno spotkanie. W czwartek o 16:15 zmierzą się z Japonkami. Stawką - trzynaste miejsce w turnieju.

Polska - Dania 20:30 (9:12)

W pozostałych dokończonych już spotkaniach 1/8 finału nie obyło się bez niespodzianek. Bo za taką z pewnością uznać należy zwycięstwo Szwedek nad Rumunkami, które wygrały przecież "polską" grupę A, pokonując m.in. ubiegłoroczne mistrzynie Europy do lat 17, Niemki. Zaskoczeniem może być również zwycięstwo Holenderek nad Francuzkami. Pomarańczowe - mimo czterech bramek straty po pierwszej połowie - wróciły do gry i po emocjonującej końcówce, mogły cieszyć się z drugiego z rzędu i trzeciego w historii awansu do ćwierćfinału mistrzostw świata w tej kategorii wiekowej.

Skład ćwierćfinałów uzupełniają reprezentacje Węgier, Hiszpanii, Korei Południowej, Niemiec oraz Rosji.