Liga Europy: Spartak Moskwa – Legia Warszawa [RELACJA LIVE]
Jakub Strzelczyk Photography

• Dodał: Szymon Frąckiewicz
  • Data publikacji: 15.09.2021, 15:45

Już w środę, a nie w czwartek, zaczynają się rozgrywki fazy grupowej Ligi Europy. A pierwszym meczem tego sezonu będzie wyjazdowe starcie Legii Warszawa ze Spartakiem Moskwa. Czy podopieczni Czesława Michniewicza rozpoczną udanie rozgrywki w arcytrudnej grupie? Wydaje się, że zespół z Moskwy będzie głównym rywalem legionistów o trzecie miejsce i grę w Lidze Konferencji Europy na wiosnę.

Spartak Moskwa – Legia Warszawa 0:1

Relacja na żywo

0:1 - Legia miała swoje problemy w tym spotkaniu, lecz wykorzystała nadarzającą się szansę i zapisuje na swoje konto arcyważne trzy punkty. To już koniec naszej relacji. Zapraszamy na kolejne.

0:1 - KONIEEEEC!!! Moskwa zdobyta przez Legionistów. Wielkie chwile dla kibiców Legii Warszawa i całej piłkarskiej Polski!

0:1 - Bakajew fauluje Mladenovicia. Tu już nic nie powinno się wydarzyć!

0:1 - Piłka znów w bramce Spartaka, ale jest spalony.

0:1 - Jeszcze trzy minuty doliczonego czasu przed nami. Broń się, Legio!

0:1 - SENSACJA W MOSKWIE! Kapitalnie lewą stroną pomknął Muci, kapitalnie dograł do Kastratiego, który wbija piłkę do pustej bramki! Co za historia!

0:0 - Faul taktyczny i żółta kartka dla Josue. Mogło być groźnie.

0:0 - Dobra okazja Spartaka. Dobry strzał z dystansu Hendrixa, ale, wyblokowany, przechodzi nad poprzeczką.

0:0 - Spokojniejsze minuty pod bramką Artura Boruca. Miejmy nadzieję, iż były golkiper reprezentacji Polski nie będzie miał zbyt wiele pracy już do końca spotkania.

0:0 - Ryzykowanie we własnym polu karnym zachował się Mateusz Wieteska, lecz ostatecznie nie sprokurował rzutu karnego dla Spartaka.

0:0 - Dobre fragmenty Legia Warszawa. Spartak w obronie nie imponuje i ma olbrzymie kłopoty z atakami Legia.

0:0 - To powinno być 0:1! Kastrati posłał znakomite podanie na głowę do Emreliego, ten ładnie skontrował piłkę, lecz uderzył tylko w słupek. Ależ szkoda!

0:0 - Kolejna dobra akcja Luquinhasa. Brazylijczyk był faulowany z lewej strony boiska, ale kiepsko dysponowany arbiter z Czarnogóry wyraźnie przysnął i puścił grę.

0:0 - Ależ Legia mogła zaskoczyć! Slisz doskonale obsłużył Luquinhasa, ale Brazylijczyk nieco wyjechał ze światła bramki i oddał niecelny strzał.

0:0 - Teraz groźny strzał Larssona z prawej strony, ale świetnie broni Artur Boruc.

0:0 - Niepewne piąstkowanie Artura Boruca i nieudany strzał zawodnika gospodarzy zza pola karnego to kolejny odcinek oblężenia bramki mistrzów Polski.

0:0 - Kolejna niebezpieczna akcja gospodarzy. Pomknął prawym skrzydłem Quincy Promes, ale został w ostatniej chwili zablokowany. Legia musi się otrząsnąć!

0:0 - Ależ szczęście Legii Warszawa! Niepilnowany Gigot oddał strzał głową z bliskiej odległości, lecz trafił jedynie w poprzeczkę. To powinien być gol.

0:0 - Fatalny błąd w wyprowadzeniu piłki przez Artura Boruca. Całe szczęście Johan Larsson został zablokowany i piłka wyszła na rzut rożny.

0:0 - Niebezpiecznie starcie Artura Boruca z Ayrtonem. Golkiper Legii Warszawa leży na boisku, lecz wydaje się, iż będzie w stanie kontynuować grę.

0:0 - Trzeba przyznać, że dobrze zorganizowana jest Legia. Spartak jest wizualnie drużyną lepszą, lecz niewiele z tego wynika. Szkoda, iż mistrzom Polski nie udaje się choćby zagrozić z kontrataku.

0:0 - Znów groźnie było pod w polu karnym Legii, ale całe szczęście defensorzy mistrza Polski zachowali się bardzo przytomnie i wybili piłkę.

0:0 - Legioniści muszą odważniej utrzymywać się przy piłce i starać się przenieść ciężar gry bliżej bramki Spartaka. Taka głęboka obrona może skończyć się bardzo źle.

0:0 - Quincy Promes trafia w mur.

0:0 - Ma inicjatywę Spartak od początku drugiej połowy. Teraz będzie groźny rzut wolny dla wicemistrzów Rosji. Żółtą kartką ukarany Mateusz Wieteska.

0:0 - Obie drużyny wracają na boisko. Oznacza to, że już za chwile rozpocznie się druga połowa meczu.

0:0 – Koniec pierwszej połowy. Na razie bez bramek w Moskwie, ale to gospodarze byli blizej wyjścia na prowadzenie.

0:0 – Po rzucie rożnym głową uderzał Samuel Gigot. Musi się mieć cały czas na baczności Legia. Ostatnie minuty pierwszej połowy.

0:0 – Victor Moses wypracował sobie dogodną okazję, ale uderzył niecelnie.

0:0 – Znów trochę uspokojenia w grze. Trzyma się bezbramkowy remis.

0:0 – Testują Boruca rywale! Groźny strzał Larssona w doskonałej sytuacji, ale górą polski bramkarz.

0:0 – Musiał się wysilić Artur Boruc! Bardzo dobrą akcją zakończoną strzałem popisał się Quincy Promes. Po chwili nad bramką uderzył Jordan Larsson. Zaczynają napierać gospodarze.

0:0 – Z powodu kontuzji boisko opuścić musiał Roman Zobnin. Zastąpił go Jorrit Hendrix.

0:0 – Dwadzieścia minut gry za nami i póki co bez bramek, bez dogodniejszych okazji. Legia miała dwa rzuty rożne, jednak nie stworzyła nimi większego zagrożenia.

0:0 – Stopniowo przewagę na boisku zdobywają gospodarze, ale na razie niewiele z tego wynika.

0:0 – Pierwszy strzał oddała Legia. Uderzał z dystansu Luquinhas, ale nie sprawił problemów bramkarzowi.

0:0 – Sporo fauli od początku spotkania. Na razie bez kartek, ale to się może szybko zmienić.

0:0 – Pierwszy strzał w tym meczu oddał Ezequiel Ponce, ale obrona Legii wyblokowała uderzenie.

0:0 – Początek na Otkritie Arenie raczej spokojny. Czekamy na pierwsze akcje.

0:0 – Zaczynamy! A dokładniej zaczęli piłkarze Legii!

Sędzią tego spotkania będzie Nikola Dabanović z Czarnogóry.

Nie będzie to pierwszy raz, kiedy Legia i Spartak mierzą się w rozgrywkach Ligi Europy. Moskiewski zespół był grupowym rywalem mistrzów Polski w sezonie 2011/12, kiedy to warszawianie potrafili wywalczyć awans do 1/32 rozgrywek. Tamte mecze przyniosły wiele emocji i to dla polskich kibiców pozytywnych. W Warszawie padł remis 2:2, a w Moskwie legioniści triumfowali 3:2. Powtórkę przyjmiemy z radością.

Legia wraca do fazy grupowej europejskich pucharów po pięciu latach. Ostatnio zespół z Warszawy występował w tej rundzie turnieju pod szyldem UEFA w sezonie 2016/17, kiedy to wywalczył awans do Ligi Mistrzów. Wówczas Legia zajęła trzecie miejsce w grupie i na wiosnę przegrała w 1/16 Ligi Europy z Ajaxem Amsterdam.