Tour de Hongrie: Małecki trzeci na pierwszym etapie

• Data publikacji: 15.08.2018, 21:31

Kamil Małecki z grupy CCC Sprandi Polkowice zajął 3. miejsce na pierwszym etapie wyścigu dookoła Węgier. Wygrał Włoch Manuel Belletti.

Wczoraj odbył się prolog dookoła Siofoku, który wygrał Szwajcar Patrick Schelling. Najlepszy z Polaków był Paweł Bernas, który zajął 7. pozycję. Dzisiejszy pierwszy etap z Balatonalmadi do Keszthely liczył 154 kilometry i był pagórkowaty. Na trasie znalazło się 5 podjazdów, w tym trzykrotnie na Dino Park. Spowodowało to, że z peletonu odpadło wielu kolarzy. Na atak zdecydował się Adrian Kurek. Jednak kolarz CCC Sprandi Polkowice został dogoniony.

Ostatecznie doszło do finiszu z grupy. Wygrał Włoch Manuel Belletti z grupy Androni Giocattoli-Sidermec. Drugi był inny z Włochów Matteo Moschetti z zespołu Polartec-Kometa. Na świetnym trzecim miejscu finiszował Kamil Małecki. Paweł Bernas zajął 6. miejsce, a Adrian Kurek był 8, Leszek Pluciński 24., Mateusz Taciak 25., a Patryk Stosz 30. Wojciech Pszczolarski z grupy Pardus-Tufo Prostejow zajął 85. miejsce.

W klasyfikacji generalnej prowadził objął Belletti. Bernas jest 8., Małecki 9., a Pluciński 10.