Tenis - WTA Portoroz: miłe złego początki Katarzyny Piter
Michael Frey/ Wikimedia

• Dodał: Mateusz Czuchra
  • Data publikacji: 15.09.2021, 18:51

Katarzyna Piter w parze z Heather Watson pożegnały się z rywalizacją deblową podczas turnieju WTA 250 w Portoroz. Pomimo znakomitego początku, polsko-brytyjski duet uległ w pierwszej rundzie deblowi Emina Bektas i Tara Moore w stosunku 5:7, 3:6.

Wyśmienicie środową rywalizację zainaugurowały Heather Watson i Katarzyna Piter. Rozstawiony z numerem czwarty debel, pewnie utrzymywał własne podania, a dodatkowo dwukrotnie przełamał przeciwniczki. Gdy Polka oraz Brytyjka były niemal pewne zwycięstwa w pierwszej odsłonie, losy pierwszego seta odwróciły Emina Bektas i Tara Moore. Od stanu 5:2, brytyjsko-amerykański duet wygrał łącznie aż osiem gemów z rzędu.

Młodsze tenisistki najpierw zwyciężyły pierwszą partię 7:5, a po chwili rozpoczęły drugą część spotkania od trzygemowego prowadzenia. Piter i Watson w kolejnej fazie odrobiły straty, ale ostatecznie nie były w stanie powrócić do tego pojedynku. Drugi set okazał się ostatnim, a niżej notowana para awansowała do ćwierćfinału zawodów w Portoroz.

Emma Bektas/Tara Moore (USA/GBR) - Katarzyna Piter/Heather Watson (POL/GBR)[4] - 7:5, 6:3