Amp Futbol - ME: remis Polski z Hiszpanią na zakończenie fazy grupowej
Dawid Lis

• Dodał: Kacper Tyczewski
  • Data publikacji: 15.09.2021, 19:18

Polska w swoim ostatnim meczu grupowym podczas mistrzostw Europy w amp futbolu zmierzyła się z Hiszpanią. Podopieczni Marka Długosza zremisowali 1:1.

Przed meczem obie reprezentacje miały sześć punktów po wygranych z Izraelem i Ukrainą, ale w tabeli wyżej byli Polacy, dzięki lepszemu bilansowi bramek. Niestety w pierwszych 25. minutach na pierwsze miejsce wskoczyli Hiszpanie za sprawą Davida Mendesa, który na początku rywalizacji ładnym strzałem przy lewym słupku bramki pokonał Łukasza Miśkiewicza. Do końca pierwszej połowy Polacy nie umieli odpowiedzieć i na przerwę schodzili ze stratą jednego gola.

W drugiej połowie nasi reprezentanci już dużo lepiej się prezentowali, co udokumentowali w 35. minucie, gdy rzut karny pewnie wykorzystał Krystian Kapłon. Ostatecznie żadna z drużyn nie strzeliła już bramki i mecz zakończył się remisem 1:1. Oznaczało to, że pierwsze miejsce w grupie zajęła Polska, która w ćwierćfinale zmierzy się z Francją. Natomiast Hiszpanie podejmą Anglików.

Polska - Hiszpania 1:1 (0:1)

Bramki: 35' Kapłon (k.) - 5' Mendes