EBL: Stal z drugim zwycięstwem w sezonie

• Data publikacji: 15.09.2021, 21:58

Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski wygrała na własnym parkiecie 83:73 z Enea Abramczyk Astorią Bydgoszcz. To drugie zwycięstwo mistrzów Polski w tym sezonie.

W Ostrowie Wielkopolskim rozegrano zaległy mecz pierwszej kolejki Energa Basket Ligi. Arged BM Stal oraz Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz przystąpiły do niego po zwycięstwach w drugiej serii gier, odpowiednio ze Śląskiem Wrocław i Arką Gdynią. Zdecydowanym faworytem byli mistrzowie Polski, ale pierwsza kwarta była wyrównana i zakończyła się wynikiem 20:17 dla gospodarzy.

Druga część gry należała do Stali. Od stanu 22:21 zespół Igora Milicicia zdobył 12 punktów z rzędu. Ze 100-procentową skutecznością grał James Florence. Aż 18 z 34 punktów ostrowskiej drużyny zostało zdobyte przez rozgrywającego gospodarzy. Do przerwy Stal miała prawie 20 punktów przewagi. Po dwudziestu minutach na tablicy widniał wynik 50:32.

Koszykarze Astorii nie zamierzali poddać meczu i na drugą połowę wyszli mocno zmotywowani. Trzecią kwartę wygrali 21:15 i nawet zmniejszyli stratę do ośmiu punktów. Na ponad sześć minut przed końcem czwartej odsłony meczu po trójce z faulem Michała Chylińskiego goście przegrywali różnicą zaledwie czterech oczek. Ekipa trenera Milicicia odpowiedziała i po celnym rzucie zza łuku Damiana Kuliga wróciła na dwucyfrowe prowadzenie.

Gospodarze utrzymali bezpieczną przewagę do samego końca i ostatecznie wygrali 83:73. Najlepszym strzelcem był rzecz jasna James Florence, który zdobył 31 punktów, trafiając aż osiem rzutów za trzy punkty. Koszykarze Stali trafili aż 15 trójek. Najwięcej punktów dla Astorii - 16 - rzucił Dominykas Domarkas.

Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski - Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz : (20:17, 30:15, 15:21, 18:20)

Stal: Florence 31, Palmer 17, Young 14, Kulig 8, Mantzaris 5, Wadowski 3, Andersson 3, Drechsel 2, Mokros 0, Wojciechowski, Pluta, Załucki

Astoria: Domarkas 16, Nizioł 10, Herndon 9, Chyliński 9, Cavars 8, Pluta 8, Jorgensen 7, Zębski 4, Loncar 2, Krasuski 0, Kędel, Aleksandrowicz.