Liga Mistrzów: wygrana Realu na otwarcie fazy grupowej. Bezbramkowa pierwsza połowa
l3o_/Flickr

• Dodał: Paweł Stańczyk
  • Data publikacji: 15.09.2021, 22:55

W środowy wieczór swój mecz w ramach 1. kolejki Ligi Mistrzów rozegrał u siebie Inter Mediolan, który rywalizował z Realem Madryt. Górą goście, którzy wygrywają po bramce strzelonej w 89. minucie.

Gospodarze dogodną sytuację na strzelenie bramki stworzyli sobie w 10. minucie. Świetnym podaniem w pole karne obsłużonym został Dżeko, który uderzał z ostrego kąta, ale w sytuacji sam na sam górą bramkarz gości, Courtois. Kilka minut później groźnie po drugiej stronie boiska. Tym razem na strzał z dystansu zdecydował się Casemiro, zaś piłka minimalnie minęła się z słupkiem. W 38. minucie równie blisko gola po uderzeniu zza szesnastki był Brozović, lecz i jego uderzenie powędrowało tuż obok słupka. Ostatecznie do przerwy obie drużyny remisowały 0:0, co zmieniło się w drugiej odsłonie tego spotkania.

W niej dość aktywnym zdawał się być Vinicius, który kilkukrotnie znalazł się w polu karnym gospodarzy, ale raz nie nie udało mu się oddać strzału, zaś próba z 81. minuty została zblokowana. Ostatecznie zwycięstwo mogą świętować Królewscy. W 89. minucie świetnym podaniem w pole karne obsłużonym został Camavinga, który z pierwszej piłki odegrał w okolice jedenastki, gdzie formalności dopełnił uderzający z powietrza, Rodrygo.

W kolejnej kolejce Real zmierzy się u siebie z Sheriff Tyraspol, zaś Inter zagra na wyjeździe z Szachtarem Donieck.

Inter Mediolan - Real Madryt 0:1 (0:0)

Bramki: 89' Rodrygo

Inter: Samir Handanović - Milan Skriniar, Stefan de Vrij, Alessandro Bastoni - Matteo Darmian (55. Denzel Dumfries), Nicolo Barella (84. Matias Vecino), Marcelo Brozović, Hakan Calhanoglu (65. Arturo Vidal), Ivan Perisić (55. Federico Dimarco)- Edin Dzeko, Lautaro Martinez (65. Joaquin Correa)

Real Madryt: Thibaut Courtois - Daniel Carvajal, Eder Militao, Nacho Fernandez, David Alaba - Luka Modrić (80. Eduardo Camavinga), Casemiro, Federico Valverde - Lucas Vazquez (65. Rodrygo), Karim Benzema, Vinicius Junior (90. Marco Asensio)