Pięciobój nowoczesny - MŚ U19: srebro miksta
UIPM communications

• Dodał: Bartosz Szafran
  • Data publikacji: 15.09.2021, 21:54

Maciej Klimek i Adrianna Kapała zostali wicemistrzami świata juniorów w pięcioboju nowoczesnym w konkurencji sztafety mieszanej. W Aleksandrii Polacy okazali się gorsi jedynie od Białorusinów.

Nasz mikst rywalizację zaczął od niezłego, siódmego miejsca w pływaniu. Dystans 200 metrów Kilmek i Kapała przepłynęli w czasie 2:01:00, co dało im 308 punktów pięciobojowych. Najszybsi byli Białorusini, wyprzedzając Kazachów i Egipcjan. Kapitalnie nasza para spisała się w szermierce. Wygranie 21 pojedynków dało pewne zwycięstwo w rundzie rankingowej z dorobkiem 258 punktów. O jedną walkę mniej wygrali Kazachowie i Egipcjanie. W rundzie bonusowej Polacy nie wzbogacili się o punkty, bo przegrali z Kazachami.

Na starcie laser runu (w kategorii do lat 19 nie rozgrywa się jazdy konnej) na starcie panował niesamowity ścisk. Jako pierwsi ruszyli na trasę Białorusini, ale za nimi w sekundowych odstępach Egipcjanie, Kazachowie i Polacy. Te cztery miksty rozegrały między sobą walkę o medale. Białoruska para Ivan Prytkou i Anastazja Malaszenkowa okazała się bezkonkurencyjna, pewnie sięgając po złote medale. Polacy biegli i strzelali także bardzo dobrze, tracąc co prawda do triumfatorów ponad 20 sekund, ale bardzo pewnie dobiegając na drugiej lokacie. Egipcjanie stracili do Kapały i Klimka 18 sekund.

1. Białoruś
2. Polska
3. Egipt
4. Rosja
5. Kazachstan
6. Brazylia

Równolegle w Aleksandrii rozgrywane są mistrzostwa świata do lat 17. Kadeci startują jedynie w pływaniu i laser-runie. Dziś rozegrano finały dziewcząt, wśród których najlepsza okazała się Białorusinka Mira Buraja. Najlepsza z Polek, Katarzyna Dębska była 10. Pola Wolska zajęła 15. miejsce, Małgorzata Karbownik 20., a Maja Marcinkowska 25. W klasyfikacji drużynowej młode Polki zajęły piątą lokatę, wygrały bezkonkurencyjne Białorusinki.

Bartosz Szafran

Od wielu wielu lat związany ze sportem czynnie jako biegający, zawodowo jako sędzia i medyk oraz hobbystycznie jako piszący wcześniej na ig24, teraz tu. Ponadto wielbiciel dobrych książek, który spróbuje sił w pisaniu o czytaniu.