Liga Mistrzów: grad bramek w Manchesterze, wpadka PSG

• Dodał: Paweł Stańczyk
  • Data publikacji: 15.09.2021, 23:30

Za nami wszystkie spotkania 1. kolejki Ligi Mistrzów 2021/2022. W środę do gry włączyły się zespoły z grup A, B, C i D.

Grupa A

W Manchesterze komplet punktów zdobywa City, które ograło RB Lipsk. Gola otwierającego wynik meczu zdobył główkujący Ake, zaś w 28. minucie prowadzenie gospodarzy podwyższył Mukiele, który zanotował trafienie samobójcze. W 42. minucie za swój błąd zrehabilitował się Mukiele, który asystował przy golu główkującego Nkunku, lecz jeszcze przed przerwą prowadzenie gospodarzy po uderzeniu z rzutu karnego podwyższył Mahrez.

Wraz z początkiem drugiej połowy kolejny kontakt z Manchesterem City złapało RB Lipsk. W 51. minucie ponownie na liście strzelców wpisał się uderzający głową, Nkunku. Radość z gola nie trwała jednak długo, gdyż kilka minut później trafienie dla miejscowych po szarży lewą stronę zanotował Grealish.

Goście w dążeniu do zmiany losów spotkania mogą mówić o sporym pechu. W 73. minucie bramkę kontaktową zdołał zdobyć uderzający z ostrego kąta Poulsen, lecz kilkadziesiąt sekund później kapitalnie z dystansu przymierzył Cancelo i Manchester znów prowadził dwoma bramkami. Na domiar złego, kilkanaście minut przed końcem spotkania, plac gry za czerwoną kartkę musiał opuścić Angelino (RBL). Ostatecznie Manchester wygrywa 6:3, zaś ustalającego wynik gola strzelił w 85. minucie Gabriel Jesus.

Manchester City 6:3 RB Lipsk

Ake 16', Mukiele 28' (sam.), Mahrez 45+2' (karny), Grealish 56', Cancelo 75', Jesus 86' – Nkunku 42', 51', 73'

W barwach PSG pierwszy swój mecz w Lidze Mistrzów rozegrał Leo Messi. Argentyńczyk powodów do świętowania jednak nie ma, gdyż jego nowa drużyna zremisowała na wyjeździe z Club Brugge 1:1. W pierwszej obie drużyny strzeliły po jednej bramce. Po dograniach z lewej strony na liście strzelców wpisywali się Herrera (PSG) i Sobol (BGY).

Club Brugge 1:1 PSG

Vanaken 27' – Herrera 15'

Grupa B

Zwycięstwo u siebie odnosi Liverpool, choć po pierwszej połowie górą był AC Milan, który spotkanie rozpoczął nieco nerwowo. W 9. minucie z ostrego kąta pola karnego uderzał Salah, zaś futbolówkę do własnej siatki skierował nieszczęśliwie interweniujący obrońca przyjezdnych, Tomori. W końcówce pierwszej połowy świetna wymiana piłek po stronie AC Milanu, który w 42. minucie zdołał wyrównać. Akcję gości zwieńczył uderzający z lewej strony pola karnego, Rebić. Chwilę później gości na prowadzenie wyprowadził Diaz.

W drugiej odsłonie do odrabiania strat wzięli się miejscowi. Najpierw do siatki trafił lobujący bramkarza Salah, zaś w 68. bramkę na wagę zwycięstwa zdobył po dograniu z rzutu rożnego, Henderson.

Liverpool 3:2 AC Milan

Tomori 9' (sam.), Salah 49', Henderson 69' – Rebić 42', Diaz 44'

Bezbramkowo zakończył się natomiast mecz Atletico Madryt z FC Porto.

Atletico Madryt 0:0 FC Porto

Grupa C

Meczem otwierającym rywalizację w grupie C było starcie Besiktasu z Borussią Dortmund, która na prowadzenie wyszła w 20. minucie. Po dograniu z prawej strony piłkę w siatce umieścił uderzający z ostrego kąta, Bellingham. Jeszcze przed przerwą prowadzenie gości podwyższył Haaland. W końcówce trafienie honorowe dla gospodarzy zanotował główkujący po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, Montero.

Besiktas 1:2 Borussia Dortmund

Montero 90+4' – Bellingham 20', Haaland 45+3'

Wyższość gości w tej samej grupie musiał uznać Sporting CP, którego zmiażdżył Ajax Amsterdam. Holendrzy prowadzenie objęli już w 2. minucie, kiedy to formalności po niepewnej interwencji bramkarza rywali dopełnił Haller. Ten sam zawodnik kolejne trafienie zanotował w 9. minucie. Tym razem zwieńczył on szarżę swojego kolegi, który z prawej strony dograł mu przed bramkę, gdzie pozostało jedynie dostawić nogę. W 33. minucie na 1:2 z lewej strony pola karnego drogę do siatki znalazł uderzający z ostrego kąta Paulinho. Kilka minut później błyskawiczna odpowiedź gości. Prostopadłym podaniem w pole karne obsłużonym został Berghuis, który mimo asekuracji obrońcy zdołał wpakować piłkę do siatki.

Na początku drugiej połowy hat-tricka skompletował Haller, który w 64. minucie ukąsił po raz kolejny, dając swojej drużynie wygraną 5:1.

Sporting CP 1:5 Ajax Amsterdam

Paulinho 33' – Haller 2', 9', 51', 63', Berghuis 39'

Grupa D

Pierwszym ze spotkań grupy D był pojedynek Sheriffu Tyraspol z Szachtarem Donieck. Górą gospodarze, którzy w swoim debiucie w Lidze Mistrzów wygrali 2:0. Trafienia w tej rywalizacji zanotowali w 16. minucie Traore i w 62. - Yansane.

Sheriff Tyraspol 2:0 Szachtar Donieck

Traore 16', Yansane 62'

Jako hit środowej serii gier zapowiadano rywalizację Interu Mediolan z Realem Madryt. Do przerwy obie drużyny bezbramkowo remisowały. Ostatecznie trafienie na wagę 3 punktów dał uderzający z powietrza Rodrygo.

Inter Mediolan 0:1 Real Madryt

Rodrygo 89'

2. kolejka tegorocznej edycji Ligi Mistrzów zostanie rozegrana w dniach 28-29 września.