Kajakarstwo - MŚ: dobre wyniki Polaków pierwszego dnia

• Data publikacji: 16.09.2021, 19:55

W tym roku odbyły się igrzyska olimpijskie, ale na koniec sezonu kajakarze rywalizują w mistrzostwach świata, które są rozgrywane na obiekcie w Kopenhadze. Pierwszego dnia miały miejsce wyścigi eliminacyjne i półfinałowe.

Dominika Putto i Katarzyna Kołodziejczyk pewnie awansowały do finału w K2 na 200 metrów. Polki w wyścigu eliminacyjnym finiszowały na drugim miejscu za Rosjankami i bezpośrednio weszły do finału A. Również od razu z eliminacji do finału awansowały Sylwia Szczerbińska i Aleksandra Jacewicz. Kanadyjkarki na dystansie 500 metrów w wyścigu kwalifikacyjnym były trzecie za Ukrainkami i Białorusinkami. Rafał Rosolski zajął drugie miejsce w wyścigu eliminacyjnym w K1 na 1000 metrów, meldując się na mecie za Węgrem Balintem Kopaszem, czyli mistrzem olimpijskim. Rosolski w sesji popołudniowej wystartował w półfinale. Zajął w nim piąte miejsce, co dało mu awans do finału B.

Również w półfinale na 1000 metrów, ale w C1 znalazł się Mateusz Kamiński po tym, jak był trzeci w wyścigu eliminacyjnym. W półfinale Kamiński był trzeci, więc awansował do finału A. Adrianna Kąkol w K1 na 1000 metrów zajęła siódmą pozycję w eliminacjach, co dało jej awans do półfinału. W nim Kąkol finiszowała na drugim miejscu, jedynie za Dunką Pernille Knudsen. Polka wywalczyła awans do finału A. Magda Stanny popłynie jutro w 1/2 finału w C1 na dystansie 500 metrów. Reprezentantka Polski w eliminacjach była piąta. Wiktor Głazunow i Tomasz Barniak są już w finale A w C2 na 1000 metrów. W eliminacjach finiszowali za Szamszurinem i Czebotarem z Rosji.

Fantastycznie w eliminacjach kajakowych dwójek na 500 metrów spisały się Martyna Klatt i Sandra Ostrowska. Polki wygrały swój wyścig i dzięki temu zapewniły sobie przepustkę do finału. Następnie na starcie stanęła czwórka kajakarzy w składzie: Jakub Michalski, Wojciech Tracz, Bartosz Grabowski i Przemysław Korsak. Polacy finiszowali na czwartej pozycji i wystartują w piątkowym półfinale.

Na mistrzostwach rywalizowali dzisiaj także parakajakarze. Rozdano trzy komplety medali. W finale VL3 na 200 metrów Katarzyna Kozikowska zajęła ósme miejsce, a Justyna Regucka była dziewiąta. Kamila Kubas była czwarta w eliminacjach KL2 200 metrów i awansowała do półfinału. Szósty w swoim wyścigu w VL3 na 200 metrów był Robert Wydera i wszedł do 1/2 finału.